Crucial BX500 SSD okuma-yazma hızı düşüyor

ispir

Decapat
Ürün yeni aldım 1 ay oldu ürün sanki sorunlu gibi okuma yazmada anı düşmeler 250 MB'dan bir anda 7-8 MB yazmaya kadar düşüyor sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün yeni aldım 1 ay oldu ürün sanki sorunlu gibi okuma yazmada anı düşmeler 250 MB'dan bir anda 7-8 MB yazmaya kadar düşüyor sorun ne olabilir?
Aşırı ısınması olabilir. Hatta direk sorun odur. Bende 240GB olanı var 78 derece sıcaklık gördüm testteyken. Sonra sorunlu bir model olduğunu (Bazıları sorunsuz ama böyle ısınanları da var.) öğrendim.

Bu kaniya SSD'den USB'ye belge aktarimini izlerken vardiysaniz, dikkat etmeniz gereken bir nokta var. USB 2.0'in teorik maksimum hizi 450mb/s, kullanimda ise maksimum 45mb oluyor ve acikcasi bu hiza ulastigimi sahsen hatirlamiyorum, genelde dediginiz gibi 7-8mb oluyor saniyede. Yani SSD'den USB'ye bir belge aktarimi yapiyorsaniz hizin bu sekilde dusmesi normal. Bir keresinde bilgisayar toplamasina yardimci oldugum bir dostum bu sekilde sikayet etmisti, aklima geldi ve ayni durum olabilecegini dusundum ama bir diger ihtimal yuksek isi tabi, sicakligini kontrol etmenizde fayda var.

Kendi içinde aktarma yaparken 300 MB'den başlıyor, 20 30 saniye sonra 8-9MB düşüyor sonra yükseliyor. 300 MB'a tekrar 8-9 MB'a düşüyor sıcaklık 35 40 derecede.
HD Tune Pro Benchmark test sonucu.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    121,7 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı