Crucial P2 SSD BIOS'ta görünmüyor

misa

Hectopat
SSD veya HDD modeli
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4
Anakart
Mobile Intel® HM570 Chipset
Merhaba arkadaşlar. Monster Abra A5 v17.2 bilgisayarım var. 3 aydır kullanıyorum. Birkaç kez mavi ekran aldım bununla ilgili konular açtım. Neyse dedim idare edeyim, devam edeyim. Ama en sonunda dün bilgisayar aniden dondu ve mavi ekran verdi. Mavi ekranda "unexpected_store_expectıon" yazıyordu. Bilgisayarı kapayıp tekrar açtığımda ise bilgisayarın M.2 SSD'si BIOS tarafından görünmeyen bir hal almıştı. İçini açıp soketler arası testte yapsam M.2 SSD'yi bilgisayar okumadı. Şu an harici 2.5 inc bir klasik SSD ile bilgisayarı kullanıyorum. Aktif olarak M.2 SSD hala takılı duruyor içerisinde.

Monster Notebook'u arayıp sorunu ilettiğimde BIOS sürümümün güncel olmadığını, güncel BIOS'u gönderebileceklerini lakin kurulum yaparsanız anakartın değişimine kadar varan sorunlara neden olabileceği ve bütün sorumluluğun bana ait olacağını söylediler.

1. Sizce sorun BIOS'un güncel olup olmaması mı? Ki aktif olarak kullanıyordum bilgisayarı aniden rastgele olarak kayboldu M.2 SSD.
2. Kendim kurar isem cidden böyle bir sorun yaşanabilir mi?
3. SSD ölmüş olabilir mi?

Öncelikle bende Monster kullanıcısıyım size önerim Monster'ın teknik servisine gönderin. Bütün sorunlarınızı A4 kağıdına yazın ve teslim edin gerekeni yapıyorlar. BIOS'u kurarsanız en ufak bir elektrik kesintisinde bile bilgisayarı öldürürsünüz.

Öncelikle bende Monster kullanıcısıyım size önerim Monster'ın teknik servisine gönderin. Bütün sorunlarınızı A4 kağıdına yazın ve teslim edin gerekeni yapıyorlar. BIOS'u kurarsanız en ufak bir elektrik kesintisinde bile bilgisayarı öldürürsünüz.
Bios kurmak o kadar sıkıntılı bir iş mi yav? Ayrıca gönderirsem tamir edilip bana geri gelmesi ne kadar sürer bilgisayar bağımlısı biriyim o yüzden.

BIOS kurmak o kadar sıkıntılı bir ismi yav? Ayrıca gönderirsem tamir edilip bana geri gelmesi ne kadar sürer bilgisayar bağımlısı biriyim o yüzden.

Ben gönderdiğimde 3 ila 4 gün arasında geldi ama maksimum 20 gün diye geçer 20 günden fazla sürmez diyorlar Antalya'da oturuyorum İstanbul'a 3 ila 4 gün arası gidip geldi garantiniz varsa bütün masrafları karşılıyorlar sadece dikkat emeniz gereken konu iyi paketlemek iyi paketleyin zarar görmesin sitelerinde detaylı bilgi mevcut. BIOS kurmak o kadar sıkıntılı bir iş yapmayı bilmeyen yapamaz eğer yapmak isterseniz bütün sorumluluğu siz alırsınız en ufak şeyler bile sıkıntı yaratabilir ayrıca gönderdiğinizde bakım ve macun sürme işlemini de yapıyorlar ısınma sorununuz varsa oda çözülür. Şimdi siz BIOS'u güncelleseniz bile SSD sorununun çözülme garantisi yok gönderin mağazaya hepsini birden çözsünler dediğim gibi siteden detayları okuyun.

Pazar günü kargoladım, pazartesi ellerine ulaşmış bugünde salı ve şuan için farklı bir işlem gerçekleşmemiş gözüküyor gönderdikleri kargo takip linkinden gördüğüm kadarıyla.

Pazar günü kargoladım, pazartesi ellerine ulaşmış bugünde salı ve şu an için farklı bir işlem gerçekleşmemiş gözüküyor gönderdikleri kargo takip linkinden gördüğüm kadarıyla.

Kargoyu gönderirken A4 kağıdına sorunlarınızı yazdınız mı?

Kargoyu gönderirken A4 kağıdına sorunlarınızı yazdınız mı?

Evet M.2 SSD'yi bilgisayar ne BIOS'ta ne de disk yönetiminde görmüyor diye yazdım.

Monster'a gönderdim 1 günde ellerine ulaştı 3 günde düzelttiler 4. günde elime ulaştı tekrardan. Acaba sorun neydi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı