Crusader Kings 3 özerk devlet oluşturma

Oceous

Decapat
Daha fazla  
Genelde herkesi isteyeceği bir şeydir başka bir ülkeyi savaşmadan fetih etmek. Fakat ben Bohemya ülkesini tall (toprak fetih etmeyerek elinde toprakları geliştirmek) şeklinde oynuyorum, 1 toprak fetih etmeden +300 gelirlere ulaştım. Fakat Polonya ülkesinin varisi ben gözüküyorum ve kralı ölünce ülkesi bana geçiyor ama ben dengeli büyümek istiyorum ve daha hiç toprak fetih etmedim. Ya bu ülkenin varisi olmaktan kurtulacağım ya da bu ülkeyi alıp tekrar özerk bir şekilde kurmam lazım bilen biri varsa söyleyebilir mi?

1695406801462.png

Genelde herkesi isteyeceği bir şeydir başka bir ülkeyi savaşmadan fetih etmek. Fakat ben bohemya ülkesini tall (toprak fetih etmeyerek elinde toprakları geliştirmek) şeklinde oynuyorum, 1 toprak fetih etmeden +300 gelirlere ulaştım. Fakat Polonya ülkesinin varisi ben gözüküyorum ve kralı ölünce ülkesi bana geçiyor ama ben dengeli büyümek istiyorum ve daha hiç toprak fetih etmedim. Ya bu ülkenin varisi olmaktan kurtulacağım ya da bu ülkeyi alıp tekrar özerk bir şekilde kurmam lazım bilen biri varsa söyleyebilir mi?

1695406801462.png

Şöyle çözdüm: Küçük bir krallık olduğum için Polonya krallığı ünvanını oluşturdum ve oğluma verdim. Bir krallık iken oğluma krallık ünvanı verdiğimiz için yani aynı seviyede olduğumuz için bağımsız oldu. Ama büyük bir imparatorluk olursanız oğlunuza bir imparatorluk vermeniz gerekecek :). Ayrıca oğluma Polonya ülkesini verdikten sonra verasetten men ettim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı