Çözüldü CS:GO 4:3 çözünürlükte siyah bar oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Forumdaki başka çözümleri denedim ancak olmadı. 4:3'e alınca yanlarda siyah bar oluyor. Ne yapmalıyım?
  • İşlemci: Intel i5-11300H
  • Ekran kartı: RTX 3050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Böyle bir yer olmasi gerek. Ölceklendirme modunu Tam ekran yapmalisin.
Eki Görüntüle 1814769

Laptop kullanıyor ve sanırsam MUX Switch açmamış.

En boy oranını koru yazan yer tek seçenek. Başka yok.
Eki Görüntüle 1814771

Tamam öyle olacak zaten ekran görüntüsünü 1024x768 yaptıktan sonra uzatılmış olarak ayarla. Sonrasında tekrar 1080p yaptıpında her zaman uzatılmış olacak.
Böyle bir yer olmasi gerek. Ölceklendirme modunu Tam ekran yapmalisin.
Eki Görüntüle 1814769

En boy oranını koru yazan yer tek seçenek. Başka yok.
Eki Görüntüle 1814771

Tamam öyle olacak zaten ekran görüntüsünü 1024x768 yaptıktan sonra uzatılmış olarak ayarla. Sonrasında tekrar 1080p yaptıpında her zaman uzatılmış olacak.

Çözüm

Ekran ayarlarından çözünürlüğü 1024x768 yaptım. Sonra Intel'e girdim. Uzatılmış ı seçtim. Ancak o zaman da bilgisayarın normal görüntüsü bozuldu. Normal kullanırken bile düşük çözünürlük oluyor. Ben sadece CS:GO'da olsun istiyorum. Oyun dışında Full HD kullanabileyim yani.

Ekran ayarlarından çözünürlüğü 1024x768 yaptım. Sonra Intel'e girdim. Uzatılmış ı seçtim. Ancak o zaman da bilgisayarın normal görüntüsü bozuldu. Normal kullanırken bile düşük çözünürlük oluyor. Ben sadece CS:GO'da olsun istiyorum. Oyun dışında Full HD kullanabileyim yani.

Tamam 1080p yap uzatılmış olarak kalacak dedim ya.

Ekran ayarlarından çözünürlüğü 1024x768 yaptım. Sonra Intel'e girdim. Uzatılmış ı seçtim. Ancak o zaman da bilgisayarın normal görüntüsü bozuldu. Normal kullanırken bile düşük çözünürlük oluyor. 1080'e alınca da değişmedi. Ben sadece CS:GO'da olsun istiyorum. Oyun dışında Full HD kullanabileyim yani.

Dostum SS atabilme şansın var mı?

Tamam 1080p yap uzatılmış olarak kalacak dedim ya.

Dostum SS atabilme şansın var mı?

Hocam çözünürlüğü tekrar 1080'e çıkarınca Intel'deki ayar kendi kendine değişiyor. Uzatılmış seçeneği yine kayboluyor.

Edit: Oyuna girip 4:3 ve 1024x768'e aldım. Tam ekranda açıldı. Çözüldü sorun. 👍

Geri
Yukarı