CS:GO 4:3 siyah bar sorunu

xenia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar uzun zamandır blackbar oynuyorum fakat stretched yapıp bir de öyle denemek istedim. Bilgisayarım laptop olduğundan Intel Grafik Kontrol Merkezinden yapılıyormuş lakin ben oraya girip ölçeklendirmeye baktığım zaman "tam ekranı ölçeklendir" yazısı yok. Olanlar şunlar "ortalanmış, uzatılmış, en boy oranını koru".

Son düzenleyen: Moderatör:
"Uzatılmış" seçeneğini deneyin.
Denedim. Oyunda çözünürlüğü 1024-768 yapıp İntel Kontrolde çözünürlüğü 1280-720 yaptığım vakit oluyor. Bu bir sorun yaratır mı? Çözünürlük farkı? İntel Kontrolde de 1024-768 yaptığım zaman olmuyor. Bir de bu ayarı yaptığım zaman oyunu kapattığım da vs'de aynı çözünürlük kalıyor. Bunu oyunu kapattığım da eski çözünürlüğe dönme gibi bir durum var mı?

Ekran kartınızın markası nedir? Ben kendi ekran kartımın denetim masasına girince 'Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla' seçeneğine gelip 'Ölçeklendirme nasıl yapılacak' sorusuna GPU deyince siyah bar oluyor. Ekran der isem normal oluyor.
1585172912102.png

Ekran kartınızın markası nedir? Ben kendi ekran kartımın denetim masasına girince 'Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla' seçeneğine gelip 'Ölçeklendirme nasıl yapılacak' sorusuna GPU deyince siyah bar oluyor. Ekran der isem normal oluyor.Eki Görüntüle 520802
GTX 1650 lakin laptop olduğundan ekran kartının denetim masasında o ayarları yapamıyorum. Renk ayarını vs'de İntel Kontrol Panelden hallediyorum.

Denedim. Oyunda çözünürlüğü 1024-768 yapıp İntel Kontrolde çözünürlüğü 1280-720 yaptığım vakit oluyor. Bu bir sorun yaratır mı? Çözünürlük farkı? İntel Kontrolde de 1024-768 yaptığım zaman olmuyor. Bir de bu ayarı yaptığım zaman oyunu kapattığım da vs'de aynı çözünürlük kalıyor. Bunu oyunu kapattığım da eski çözünürlüğe dönme gibi bir durum var mı?
Siz değiştirene kadar kendiliğinden eski çözünürlüğe dönmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı