Çözüldü CS GO Anlık FPS düşmesi sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Quewer

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar. Bilgisayarım bir laptop, eski ve pek iyi özellikleri yok ancak CS:GO türü oyunları kasmadan kaldırıyor. Ancak bir süre sonra yüksek bir fan sesi ile (genelde 1 saat sonra) bir anda aşırı bir kasma yaşanıyor ve 10 saniye içinde düzeliyor. Ancak bu yaklaşık 1 dakikalık aralar ile olmaya devam ediyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Bence iyi bir soğutucu kullanıp termal macunu değiştirmekte fayda var 90 derece yüksek bir sıcaklık. Önceki senelerde sıcaklık termal macun daha ölmediği için şimdikine göre daha düşük olabilir. Ama tabii ki bu benim fikrim sorun sadece bundan kaynaklanmıyor da olabilir. Diğer arkadaşlarımızın da neler söyleyeceğine bak istersen.
İşlemci sıcaklığınızı oyundayken kontrol ettiniz mi? Kaç derecelerde seyrediyor işlemci sıcaklığınız? Sorun işlemciniz fazla ısınmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bence iyi bir soğutucu kullanıp termal macunu değiştirmekte fayda var 90 derece yüksek bir sıcaklık. Önceki senelerde sıcaklık termal macun daha ölmediği için şimdikine göre daha düşük olabilir. Ama tabii ki bu benim fikrim sorun sadece bundan kaynaklanmıyor da olabilir. Diğer arkadaşlarımızın da neler söyleyeceğine bak istersen.

Çözüm

Peki termal macunu değiştirdiğimde büyük bir fark olur mu yani buna değer mi?

Masaüstü bilgisayarımda termal macun değişikliği ardından yaklaşık 10 derece düşüş gördüm notebooklarda da önemli bir düşüşün olacağını düşünüyorum ama dediğim gibi sorun sadece sıcaklık ise böyle bir şeyi yap. Diğer arkadaşlarımız belki başka bir sorun söylebilirler.

Masaüstü bilgisayarımda termal macun değişikliği ardından yaklaşık 10 derece düşüş gördüm notebooklarda da önemli bir düşüşün olacağını düşünüyorum ama dediğim gibi sorun sadece sıcaklık ise böyle bir şeyi yap. Diğer arkadaşlarımız belki başka bir sorun söylebilirler.

Vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim, dediklerini deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı