CS:GO anlık takılmalar oluyor

Hygeaia

Centipat
Arkadaşlar merhaba.

Ben bu KIS 'kara cuma' etkinliklerinde Vatan Bilgisayar'dan indirimde bilgisayar topladım, iyi mi yaptım kötü mü yaptım tartışması değil bu sadece yaklaşık 7300 ₺ topladığım sistemde birçok sorun yaşadım istediğim performansı bir türlü alamıyorum artık canıma tak etti şu dönemde bir şey de yapamıyorum.

Sistemim.
ASUS TUF B450 PLUS GAMING anakart.
ASUS ROG STRIX 2060 6 GB.
Ryzen 5 3600.
Ballistix 2x8GB 3000MHz RAM.
WD 1TB HDD.
Crucial BX500 240GB SSD.
Xigmatek leco Plus kasa (650W X-Power güç kaynağıyla beraber )

Şimdi asıl sorun şu ben CS:GO'da 300 400 200 FPS arasında gidip geliyorum her şey çok güzel herhangi bir kasma sorunu yok FPS düşmesi olarak ancak ben oyun ortasında yahu da herhangi bir yerde bir anda drop yemeye başlıyorum istemsizce. Silah değiştirirken adam öldürürken falan ve bu benim sinirimi çok feci bozuyor ayarlardan baktım ancak yapamadım. Büyük ihtimal CPU kaynaklı sorundur diye düşündüm (özellikle sıcaklık konusunda olur diye ve şu an stok fan kullanıyorum 3600 ile berber gelen). MSI Afterburner ile kontrol edip videoya aldığımda GPU değerlerimin 50-55 derecelerde gezdiğini GPU sıcaklığının 60-65 derecelerde gezerken bir anda 74-75 derecelere çıkıp geri düştüğünü gördüm. FPS olaraka dediğim gibi sıkıntı yok aniden donuyor 1 saniyeden daha az bazen 1 saniyelik olarak ekran donuyor ve geri geliyor. Diğer oyunlarda böyle bir sorun yaşamadım BF1 gibi ağır oyunları Online'de Full ayarlarda 70 80 FPS ortalama ile oynuyorum hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. Öncelikle olarak CS:GO sorunu için çözüm istiyorum.

Ha bir de sizden ricam bana bilgisayarım konusunda yardımcı olmanız çünkü ben 1 kere Vatan'a kasa için gittiğimde bütün parçaları alıp kontrole gönderdiler işlemcim, kasam, ekran kartım, anakartım dahil hepsinde sorun çıktı ve değişim yaptılar. Orada ne kadar adamların yanında dursam da üstün körü kasamı birleştirip verdiler (dağınık kablolama vs.). Ben bilgisayarı zora sokup test edecek programlar yahu da yollar arıyorum ama tek başıma yapamam bilmiyorum çünkü.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• vb.png
    vb.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 66
  • çö.mö.png
    çö.mö.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı