CS:GO çözünürlük değiştirince çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

Artorias74

Kilopat
Makaleler
11
Merhaba, CS:GO'da maçtayken çözünürlük değiştirdiğimde oyun aniden çöküyor. Menüde değiştirdiğim zaman çökmüyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Sistemim: RTX 3060, i5 10400F, 16 GB RAM.

CS'nin sanırım motorundan kaynaklı yıllardır olan bir sorun. 10 kere olmaz, ondan sonra çözünürlük her değiştirildiğinde olmaya başlar. Aspect ratio'yu da değiştirince daha fazla olduğunu gözlemledim diyebilirim.

CS'nin sanırım motorundan kaynaklı yıllardır olan bir sorun. 10 kere olmaz, ondan sonra çözünürlük her değiştirildiğinde olmaya başlar. Aspect ratio'yu da değiştirince daha fazla olduğunu gözlemledim diyebilirim.
Sizde de maçın içindeyken, çözünürlük değiştirince çöküyor mu? Aspect Ratio değiştirmeden, örneğin 1280x720'den 1920x1080'e alınca bile çöktüğünü görüyorum.

HDD, sizce fark ettiriyor mu? Ben daha önce bu oyunu sadece HDD olan sistemde de oynamıştım. Olay görüntüleyicisinden baktığımda tier0.dll adlı bir dosyaya işaret ediyor sorun.

Arkadaşım oyun içinden değiştirdiğinde crash vermiyor oyun. Sadece çözünürlüğü değiştiriyorum ayrıca.

Aslında denemekte fayda var. Biraz da oyun sorunlu. SSD'ye aktar oyunu, ondan sonra oyun dosyalarını doğrulama yap. Bir de öyle deneyelim, denemekten zarar gelmez. Aktarmayı Steam'den oyun kütüphanesi üzerinden yap.

Sizde de maçın içindeyken çözünürlük değiştirince çöküyor mu? Aspect Ratio değiştirmeden, örneğin 1280x720'den 1920x1080'e alınca bile çöktüğünü görüyorum.
Evet, oluyor. Bazen de "Kesin çöktü..." dediğim zamanlarda çökmüyor :D Dengesiz bir bug. Ve neredeyse 100% emin bir şekilde söyleyebilirim ki donanım fark etmiyor. İster PCIe 4.0 NVMe'ye kur, ister HDD'ye, veya işlemcini, RAM'ini, anakartını değiştir... Her şekilde karşılaşılıyor bu sorunla.

Aslında denemekte fayda var. Biraz da oyun sorunlu. SSD'ye aktar oyunu, ondan sonra oyun dosyalarını doğrulama yap. Bir de öyle deneyelim, denemekten zarar gelmez. Aktarmayı Steam'den oyun kütüphanesi üzerinden yap.
Maalesef hocam, Steam'den "Yükleme klasörünü taşı" seçeneğinden yaptım. Düzelmedi.

Geri
Yukarı