CS:GO drop ve packet loss sorunu

IsBestOnLy

Centipat
System.

CPU: i5 9600K 9th.
Graphics card: MSI GeForce GTX 1660 Ti.
Motherboard: MSI MAG Z390M Mortar.
RAM: Corsair Vengeance 2x8 16 GB 3000 MHz.
SSD: Toshiba OCZ 240 Gb/Wd Green 120 GB.
Cooler: Corsair Hydro h45.
Power Supply: Xigmatek X-Calibre 600W 80 Plus.
Case: Rampage carisma mesh.
Monitör: ASUS VG248QE 24 inch 144 Hz 1 ms.

Merhaba arkadaşlar. Sistemi toplayalı 4 ay oluyor. CS:GO'da oyunumu oynarken bayağı yüksek FPS alıyorum. Mesela örneğin 5V5'te 400 500FPS dmde 300 400FPS alabiliyorum. Ancak oyunu oynarken anlık droplar giriyor. Sanırsam FPS bir anda 100 150 kadar düşüyor. Bununla ilgili olduğunu düşünüyorum.
Ekstra olarak Türk Telekom ADSL TTNET internet kullanıyorum. Örnek veriyorum CS:GO'da pingim 45 50 60 çok yüksek değil loss 0 ama bir anda belli olmayan bir yerde ping 100'lere packet loss 10 20'lere çıkabiliyor. Bu 3 5sn sürüyor ve tüm oyunun içine mahfediyor. Drop sorunum ayrı bu da ayrı bir sorun ama drop sorununun kesinlikle PC ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Çünkü drop girdiğimi zaman internetimi sürekli kontrol ediyorum, bir sorun yok. İnternet içinde ethernet kablosunu değiştirdim, olmadı. Sanırsam firma değişip VDSL modeme geçiş yapacağım, düzelir mi bilmiyorum, teşekkürler.

Sorunu demek için denediğim yöntemler.

- Öncelikle saatlerce oyundayken bile işlemci maximum 35 40 derece ekran kartı ise 40 45 derece arası seyrediyor yani hiç ısınmıyor.
- Yeni güncellemede FPS Max 400 oldu ben drop yaşamamak için 300 kullanıyorum hala aynı problem -freq 144 vs. kodlarınıda kullanıp silip denedim olmadı.
- Güç modu yüksek performans Core tempte (4.3-4.4-4.5 GHz arası çalışıyor sürekli frekans değiştiği için diyemi oluyor bilmiyorum eğer oluyorsa overclock yapıp 4.8 GHz sabitlemeyi düşünüyorum)
- Windows Home kullanıyorum aynı sorunu Pro'da da yaşadım lisans crackliyorum.
- Xbox türevlerini Windows Update vs gereksiz hizmetleri kapattım.
- NVIDIA ekran kartı 442.74 son sürümü yüklü ve ekran kartı performans modunda kullanıyorum.
- Oyunu Low ayarlarda oynuyorum biliyorsunuz ki bu oyunu Ultra'da oynanmaz profosyoneller bile Low oynar.
- Defalarca format attım gene olmadı ve format attıktan sonra Z390M Mortar anakartımın chipsetini indirip denedim gene olmadı format atıp Windows Update yapıp denedim olmadı.
- Z390M Mortar anakartımın beta BIOS sürümü vardı o 2 3 ay önce betası bitti ve bence mflash ile onu güncelledim son sürümünden bir öncekiydi son sürümüne güncelledim fakat bu sorun BIOS güncellemeden önce de vardı.
- Başka oyunlarda bir problem yok sadece CS:GO GTA 5, Knight Online gibi oyunlarda da denedim sorun CS:GO'da.
- Overclock ile işlemci GHz sabitlemek işe yararmı onu da sormak istiyorum.

Arkadaşlar biraz uzun oldu ama bu sorunu haftalardır uğraşıyorum, yapmaya çalışıyorum, olmuyor. Üstelik CS:GO için üst seviye ve yepyeni bir sistemde sorunu çözeni tebrik edeceğim, helal olsun, çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı