Çözüldü CS:GO elo puanı neye göre gelir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AB7SS

Hectopat
Arkadaşlar mesela ben 16-14 maçı kaybettim. Kazandığım o 14 el boşa mı gidiyor? Ya da neye göre veriyor bu elo puanını?

Çözüm
Bildiğim kadarıyla skora göre puanlama yapılıyor. Bir takımın diğer takıma puanı ne kadar yüksekse, o kadar puan alıyorsun. 16-0 kazandığında yüksek puan alıyorsun, 16-0 kaybettiğinde yüksek puan kaybediyorsun. Skorlar eşitlendikçe alınan veya kaybedilen puan azalıyor. 16-14 vs. gibi.

14 el boşa gitmiyor yani. Maçı kaybetsen bile, 14 el aldığın için, Elo çok etkilenmiyor.
Bildiğim kadarıyla skora göre puanlama yapılıyor. Bir takımın diğer takıma puanı ne kadar yüksekse, o kadar puan alıyorsun. 16-0 kazandığında yüksek puan alıyorsun, 16-0 kaybettiğinde yüksek puan kaybediyorsun. Skorlar eşitlendikçe alınan veya kaybedilen puan azalıyor. 16-14 vs. gibi.

14 el boşa gitmiyor yani. Maçı kaybetsen bile, 14 el aldığın için, Elo çok etkilenmiyor.

Çözüm
Kaybettiğin maçların boşa gittiğini sanmıyorum. Ben kaybetsem bile yüksek skorlarım sayesinde üst sıralarda oluyordum ve arkadaşlarımdan daha kolay lig atlıyordum.

14 el boşa gitmiyor yani. Maçı kaybetsen bile, 14 el aldığın için, ELO çok etkilenmiyor.
Kesinlike sistem böyle işliyor ek olarak 15-15 biten maçta + puan alırsın. Birçok defa berabere biten maçta rank atladığımı biliyorum.
Ayrıca ELO puanını en fazla etkileyen şey aktif haritalarda oynaman gerek ve sürekli aynı haritayı oynama.

Tamamen örnek olarak söylüyorum, her kişinin kendine ait bir skoru var, en iyi oynayandan en az puan, en kötü oynayandan en çok puan gidiyor.

Mesela senden 10 puan gittiyse, 2/25 giden ve 13 skoru olan benden 40 puan gider.

Ama yine de puan gider.

Kesinlike sistem böyle işliyor ek olarak 15-15 biten maçta + puan alırsın. Birçok defa berabere biten maçta rank atladığımı biliyorum.
Ayrıca ELO puanını en fazla etkileyen şey aktif haritalarda oynaman gerek ve sürekli aynı haritayı oynama.
15-15 biten maçlar duruma göre bence. Mesela rank düşmek üzereysen rank düşürüyor atlamak üzereysen atlatıyor. Çünkü 15 15 maçta daha önce rank düştüm atladım da.

15-15 biten maçlar duruma göre bence. Mesela rank düşmek üzereysen rank düşürüyor atlamak üzereysen atlatıyor. Çünkü 15 15 maçta daha önce rank düştüm atladım da.
Bana hiç denk gelmedi beraber biten maçta rank düşme. O zaman Frag puanına göre hesaplanıyor gibi duruyor.

Bana hiç denk gelmedi beraber biten maçta rank düşme. O zaman Frag puanına göre hesaplanıyor gibi duruyor.
Frag a göre de olabilir ama neye yakınsanız ona atıyor sizi. Dediğim gibi eğer düşmek üzereyseniz 1. de olsanız düşüyorsunuz. Eğer atlamak üzereyseniz de atlıyorsunuz. Duruma göre. Beraberlikte çok rank düştüm daha önce.

Geri
Yukarı