CS:GO Görüntü Ayarlarını Değiştirememe Sorunu

Ulaş Soydan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal kullanıcıları,

Evet başlıktan da gördüğünüz gibi CS:GO oyununda görüntü ayarlarımı değiştiremiyorum. Tam olarak sorunum şu; mesela ben çoklu CPU kullanımını kapatmak istiyorum. Kapatmaya ayarlıyorum. Uygula butonuna bastıktan sonra menüden çıkıyorum ve tekrardan görüntü ayarlarını açtığımda çoklu CPU kullanımı aktif gözüküyor. Aynı şey parlaklık içinde geçerli. Parlaklığın 2.6'da olduğu belli ve ben parlaklık ayarını 1.6'ya çekince uygulaya basmadan 1.6 olması gerekirken değişmiyor bile. Bu sorunu internetten araştırmaya çalıştım fakat hiçbir kaynak bulamadım. Oyunun .cfg ve video dosyalarından da değiştirmeyi denedim fakat olmadı. Bu yüzden burada bunları yazıyorum :D. Eğer bu sorun hakkında bilgisi olan veya daha önceden bu sorunu yaşamış olan varsa yardım etmesini rica ediyorum. İyi forumlar...

GeForce Experience kullanıyor musun ? Ya da Nvidia Denetim Panelinin ayarlarıyla oynadın mı? İkisinin de cevabı evetse ayarları fabrika ayarlarına çek.

cs go goruntu ayarlarim degismiyor fps artsin diye ayarlar yapiyom ayarlara yeniden giriyom sifirlaniyo otomatik ayarlar oluyo
oyunu yeniden indirdim yine olmuyo

Hocam, sorununuzu çözebildiniz mi acaba?
Steam ayarlardan steam cloud'u devre dışı bırakın. Steam hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girin, steam ayarlardan steam cloud'un devre dışı olduğuna emin olun.
Steam\userdata\xxxxxxxxx\730\local\cfg klasörü içerisindeki cfg ve txt dosyalarının özelliklerinde salt okunur seçeneği tikli ise tiki kaldırın.(Sorun çözülmez ise ya da görüntü ayarlarınızın kaybolması sorun değilse klasör içerisindeki her şeyi doğrudan silin.)
xxxxxxxxx olarak belirttiğim kısım hesabınızın Steam ID3'ü olarak geçmekte. Steamidio sitesine profil linkinizi yapıştırarak hesabınızın Steam ID3'ünü görebilirsiniz. Sonuç şu formatta olacaktır; [U:1:123456789]. Örnekteki hesabın userdata içerisindeki klasörünün ismi 123456789.

Geri
Yukarı