CS:GO kasaları satmak günah mı?

Şöyle konulara kahkaha veya kızgın atmaktan vazgeçin. Adam en doğru olanı yapmış ve sormuş. Ben olsam satmazdım bilgim olmadığı için net olarak günah veya günah değil gibi bir şey diyemem. En iyisi ya satmamanız ya da satmaya niyetliyseniz iyice bir araştırmanız.
Tabii canım nereden baksak çok normal ve mantıklı bir soru zaten konu sahibinin sorduğu. Bak hatta benim de içime bir kurt düştü, birazdan "Minecraft'ta domuz eti yemek haram mı?" veya "CSGO'da adam öldürmek günah mı?" konusu açacağım.

Tabii canım nereden baksak çok normal ve mantıklı bir soru zaten konu sahibinin sorduğu. Bak hatta benim de içime bir kurt düştü, birazdan "minecraft'ta domuz eti yemek haram mı?" veya "csgo'da adam öldürmek günah mı?" konusu açacağım.

Hocam onlar yine oyun içi olduğundan çok fark yaratmıyor. Bu artık oyunun dışına da taştığı için sormak istemiştir arkadaş.

Her "Günah mı?" sorusuna hahaha atanlar toplanmış yine.

CS:GO'da kasa sistemi kumar olduğu için uzak durmak en iyisi. Kasa sattığınızda da başkasının kumar oynamasına aracılık etmiş olacaksınız.
Tamam da ben onu kumar oynaması için satmıyorum ki. Ona bakarsan iyi bir şeye de sevk edebilirim. Yani alıcı eğer iyi bir şey veya kötü bir şey yapıyorsa satıcı kişi bu kişinin yaptığı iyilikleri ve kötülükleri kendisine yükleyemez ve ondan sorumlu tutulamaz.

Şöyle konulara kahkaha veya kızgın atmaktan vazgeçin. Adam en doğru olanı yapmış ve sormuş. Ben olsam satmazdım bilgim olmadığı için net olarak günah veya günah değil gibi bir şey diyemem. En iyisi ya satmamanız ya da satmaya niyetliyseniz iyice bir araştırmanız.
Lütfen ironi olsun. Lütfen ironi yapıyorum de.

Hocam onlar yine oyun içi olduğundan çok fark yaratmıyor. Bu artık oyunun dışına da taştığı için sormak istemiştir arkadaş.
Buna kalana kadar hayatında dinen haram sayılan birçok şey var zaten. En basitinden faiz de haram. Eminim ki bir şekilde banka hesabı vardır arkadaşın. Gelip burada (burada derken lafın gelişi, gerçek hayatta da bu tip insanlar görüyorum.) 5 vakit namaz kılıp peygamber öğrencisi gibi dolaşması çok hoş bir şey değil. Kaldı ki 600'lü yıllarda da değiliz.

Buna kalana kadar hayatında dinen haram sayılan birçok şey var zaten. En basitinden faiz de haram. Eminim ki bir şekilde banka hesabı vardır arkadaşın. Gelip burada (burada derken lafın gelişi, gerçek hayatta da bu tip insanlar görüyorum.) 5 vakit namaz kılıp peygamber öğrencisi gibi dolaşması çok hoş bir şey değil. Kaldı ki 600'lü yıllarda da değiliz.

Faiz haram evet. Ve bence sorması da gereksiz evet. Ama sonuç olarak sormuş. Siz de haklısınız.

Arkadaşlar ben CS:GO oyununu bırakıyorum, kalan kasaları Steam pazar yerinde satacağım. Günah m

Minecraft'da domuz eti yemek günah mıdır? Sorusunun şekil almış hali :D

Tabii canım nereden baksak çok normal ve mantıklı bir soru zaten konu sahibinin sorduğu. Bak hatta benim de içime bir kurt düştü, birazdan "Minecraft'ta domuz eti yemek haram mı?" veya "CSGO'da adam öldürmek günah mı?" konusu açacağım.
Sende haklısın biraz saçma bi soru ama günah olup olmadığını bilemediğim için sordum

Geri
Yukarı