Çözüldü CS:GO oynarken ekran donup kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökenzi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son birkaç gündür maalesef ki bu sorunu yaşıyorum. Ekran donuyor ve öyle kalıyor. Alt+Tab ile pencereleri görebiliyorum fakat geçiş yapamıyorum, arkada ne açıksa çalmaya ve çalışmaya devam ediyor, Discord ile konuşabiliyorum falan. Mecburen reset tuşuna basıyorum. Günde bir kez oluyordu ancak bugün ikinci kez yaşadım. Benzer durumu yaşayan veya çözümü bilen var mı?

PC yeni sayılır. R5 2600, RX 580,16 GB 3000MHz RAM ve SSD'li bir sistemim var. CS, SSD'ye kurulu.

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Çözüm kesin bu mudur emin değilim ama SteelSeries Engine 3 programını silince (onun yanında yüklenen kulaklığın SSAudio programını da sildim) sorun çözüldü.

Arkadaşımın araştırdığına göre ses-görüntü senkronizasyonu bu sorunu yaratıyormuş. SSAudio programı sorun çıkarmış olabilir diye düşündüm.
Ezber bilgilerle konuşmayalım arkadaşlar - thread vb birçok kodu valve kaldırdı artık çalışmıyor. Yazmanı tavsiye ettiklerim -novid -nojoy +cl_interp 0 +cl_interp ratio 1. Novid açılış ekranındaki gereksiz introyu kapıyor daha hızı açılır cs. Nojoy joysticki kapatır bazen sıkıntı çıkarabiliyor. CL kodları da eğer İnternetizde sıkıntı yoksa(ping artması, paket kaybı vs) mermilerinizin daha doğru gitmesini sağlıyor.

Ezber bilgilerle konuşmayalım arkadaşlar - thread vb birçok kodu valve kaldırdı artık çalışmıyor. Yazmanı tavsiye ettiklerim -novid -nojoy +cl_interp 0 +cl_interp ratio 1. Novid açılış ekranındaki gereksiz introyu kapıyor daha hızı açılır cs. Nojoy joysticki kapatır bazen sıkıntı çıkarabiliyor. CL kodları da eğer İnternetizde sıkıntı yoksa(ping artması, paket kaybı vs) mermilerinizin daha doğru gitmesini sağlıyor.
Eline sağlık

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Çözüm kesin bu mudur emin değilim ama SteelSeries Engine 3 programını silince (onun yanında yüklenen kulaklığın SSAudio programını da sildim) sorun çözüldü.

Arkadaşımın araştırdığına göre ses-görüntü senkronizasyonu bu sorunu yaratıyormuş. SSAudio programı sorun çıkarmış olabilir diye düşündüm.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı