CS:GO Oynarken Ekran Donuyor

Rest-35

Centipat
CS:GO oynarken ekran bir anda donuyor ama klavye mouse çalışıyor ses geliyor.

Sistemim:
  • Celeron N2840.
  • DDR3 4 GB RAM.
  • 500GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir süre önce bilgisayarda oyun oynarken veya normal kullanımda ara ara ekran donup kalıyordu. Kulaklıktan ise mekanik bir ses çıkıyordu. Harddisk eski olduğu için bad sector hataları yüzünden böyle oluyormuş. SSD taktık yerine düzelmişti.
Sorunun kaynağını çözmek için daha detaylıca incelemek lazım. Sadece CS:GO oynarken oluyor ise o işlemci ve RAM ile iyi bile dayanıyor sanırım.

Benim bir süre önce bilgisayarda oyun oynarken veya normal kullanımda ara ara ekran donup kalıyordu. Kulaklıktan ise mekanik bir ses çıkıyordu. Harddisk eski olduğu için bad sector hataları yüzünden böyle oluyormuş. SSD taktık yerine düzelmişti.
Sorunun kaynağını çözmek için daha detaylıca incelemek lazım. Sadece CS:GO oynarken oluyor ise o işlemci ve RAM ile iyi bile dayanıyor sanırım.

Kanka CS:GO HDD'ye yüklüyse bir şey fark etmez SSD'ye yükle.

Kanka CS:GO HDD'ye yüklüyse bir şey fark etmez SSD'ye yükle.

HDD'yi çöpe attım, kullanılmayacak haldeydi artık. Şu an için sadece 128 GB SSD var. Onda yüklü CS:GO. Ama en yakın zamanda HDD almam gerekiyor. 3dmax vs de yüklü. Artık 2 fotoğrafın hesabını yaparak kullanır olum. Harici 500 GB var ama SATA bağlantı olmayınca USB ile performans daha da kötü oluyor.

çözmek için önerileriniz var mı acaba?

Windows 10 işletim sistemi kullanıyor iseniz arka planda çalışan bazı gereksiz görevleri kapatmanızı öneririm. İş yükünü azaltacaktır.

Ekleme: bunun için technopat'ın konusu vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı