CS:GO oynarken sistem kapanıyor

xerofailed

Centipat
Merhaba sistemim CS:GO oynarken bile bazen kendini resetliyor bu olay nadiren karşıma çıksada rahatsızım. Bilgisayarımı açtığımda kasa, ekran kartı ve işlemcinin fanları çalışıyor fakat bilgisayarım açılmıyor monitörümde no signal yazıyor ve gidiyor. Ne Windows açılıyor ne ekrana başka bir şey geliyor. Buna galiba sistemin kendini Boot etmemesi deniliyormuş, James Donkey SSD'den kaynaklandığını düşünüyorum. Sistemimde işlemcim 75 dereceden fazlasını görmüyor sorunun PSU güç yetmezliği veya ısıdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Sorunu nasıl çözerim? Hangi parça sorunlu nasıl anlayabilirim? Kendimce sorun bu kalitesiz araştırmadan aldığım eşek SSD'de yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın iyi bir bilgisayar mı?Güçlü bir bilgisayar da bile kapanıyorsa işlemci veya ekran kartında sorun olabilir.Birde ekran kartı driverlarını aygıt yöneticisinde ki görüntü bağdaştırıcılarından güncelleştir.

Merhaba sistemimi aşağıya bırakıyorum.

Ryzen 5 2600
Gigabyte B450 S2H
Adata Gammix 16 GB DDR3 3000MHz RAM
Sapphire RX590 Nitro+
Corsair Carbide Spec Delta 550W +80
Başka oyunlarda da bu sorunu yaşıyorsan ekran kartından dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsin.
Apex Legends oynarken yaşamıştım.
Bilgisayarın iyi bir bilgisayar mı?Güçlü bir bilgisayar da bile kapanıyorsa işlemci veya ekran kartında sorun olabilir.Birde ekran kartı driverlarını aygıt yöneticisinde ki görüntü bağdaştırıcılarından güncelleştir.
Bilgisayarımın iyi olduğunu düşünüyorum.Ekran kartımın driverları güncel.
PSU'dan kaynakli olabilir

PSU ya da SSD kaynaklı bence de.

Bios ayarlarınızı standart ayarlara çevirin aynı şekilde ekran kartı ayarlarınıza girip ekran kartı ayarlarınızı da standart ayarlara çevirin sistemde overclock işlemi uygulandıysa bu sorun olabilir.

Hocam PSU bozuk değilse ondan kaynaklanacağını sanmam. Aynı sisteme sahibiz. CS:GO gibi oyunlardan çok daha ağır oyunlar oynamama rağmen sistem kapanmadı.

Hocam PSU bozuk değilse ondan kaynaklanacağını sanmam. Aynı sisteme sahibiz. CS:GO gibi oyunlardan çok daha ağır oyunlar oynamama rağmen sistem kapanmadı.

RAM'in MHz 2666 çalışırke yükseltmiştim. BIOS ayarlarını sıfırlayıp deneyeceğim.
BIOS ayarlarınızı standart ayarlara çevirin aynı şekilde ekran kartı ayarlarınıza girip ekran kartı ayarlarınızı da standart ayarlara çevirin sistemde overclock işlemi uygulandıysa bu sorun olabilir.

RAM 2666 MHz'de çalışıyordu onu yükseltmiştim. Srandart ayarlara nasıl sıfırlayabilirim acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı