CS:GO ucuzken item alıp fiyatı artınca satma var mı?

2 sene önce bıçak satmıştım 180 liraya. Şu an 600 lira. Dolar molar değil bu fark :D
2016'da aldığım bıçakların en düşük fiyatların kaç olduğun biliyorum 170 TL'di. Şu an Steam marketten 2016 Mart ayına baktığımda 300 falan gösteriyor. Veriler değiştirilmediğine göre aradaki 2 kat fark dolar.
-------
2016 26 Mart'ta aldığım fiyat.
1586829326494.png

Steam Market 2016 Aylara göre fiyatlar;
1586829332423.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar kötüsü var, bahsettiğim olayda 170 lira elde ettikten sonra 178 liraya Bayonet Safari Ağı alıp sonrasında satmıştım. Bıçağın şimdiki fiyatı 880TL.
Düşünme şeklim ne kadar doğrudur bilmem ama aynı şekilde düşünmeyi denemeni isterim. Bıçağı ne zaman yüz küsür fiyata aldığını bilmiyorum. Bıçağın fiyatı düz hesap 8 kat artmış diyelim. O zamandan bıçağın bu fiyata geldiği zaman diliminde 100TL'ye alabileceğin şeyler 8 kat azaldı mı? :D
2 sene önce bıçak satmıştım 180 liraya. Şu an 600 lira. Dolar molar değil bu fark :D
Yani mesela şu arkadaşın mesajındaki 180 lira ve 600 liranın değerinin zaman içerisindeki değeri nasıl değişti?

@gablov şu şekilde anlatayım, hiç unutamıyorum o zamanlar (2016-2017) en ucuz bıçak 80 liraydı, şimdi ise 200. Bayonetin en ucuz bıçağıydı bendeki, 178 liraydı. Bugün aynı bıçak 880TL.

Piyasayı her ne kadar alan satan belirlese de doların etkisi çok büyük oldu. Demirbaş skinler vardı, AK47 Redline gibi. Bu skinin görevde kullanılmışı o 2 sene boyunca 15-20TL arasında kaldı, şimdi ise 60-70 lira üstüdür.

O zamanlar 200 lira yatırıp bıçak ve birçok silaha skin alabilecekken şimdi bir bıçağı zor alıyorsunuz aynı paraya.

@gablov şu şekilde anlatayım, hiç unutamıyorum o zamanlar (2016-2017) en ucuz bıçak 80 liraydı, şimdi ise 200. Bayonetin en ucuz bıçağıydı bendeki, 178 liraydı. Bugün aynı bıçak 880TL.

Piyasayı her ne kadar alan satan belirlese de doların etkisi çok büyük oldu. Demirbaş skinler vardı, AK47 Redline gibi. Bu skinin görevde kullanılmışı o 2 sene boyunca 15-20TL arasında kaldı, şimdi ise 60-70 lira üstüdür.

O zamanlar 200 lira yatırıp bıçak ve birçok silaha skin alabilecekken şimdi bir bıçağı zor alıyorsunuz aynı paraya.
2013'den 2018'e kadar aktif CS:GO oynadım. Benim demek istediğim şu, dolar artıyor ama temelde bizim paramız değer kaybediyor. Kazandığımız miktar buna oranla %100 artmayınca doğal olarak sürekli fakirleşiyoruz. Asıl olay fiyatın artması değil yani. Ordaki fiyat bir sayıdan ibaret.
Söylediğiniz skinin dolar bazında marketlerde fiyatı yükselmediği sürece bizim borsamız ve fakirleşmemiz ile alakalı olacaktır.

Kazanılamaz, en fazla 50 tl olur diyenlere takılmayın. Paranın döndüğü yerde kazanç muhakkak ki mümkündür. Neredeyse milyoner olan yabancılar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı