CS:GO Utility atılınca FPS 150-200'e düşüyor

JOTEMM

Decapat
Daha fazla  
Sistem bilgilerim.
Windows 10 Home.
Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı RX 570 4 GB Sapphire ITX tek fan.
16 RAM 3600 MHz CL19.
Anakart Gigabyte B550 mini ATX.
Kasa Xigmatek Astro.
İşlemci soğutucu SilverStone hydragon 120mm hava soğutucu.
Problemim: En çok smoke da belli olan smoğa girince sıkıntı olmuyor. FPS normal olması gereken değerlerde. (700 -600 değişiyor bazen 900 sıkıntı yok ) smoğa hafif uzaktan bakınca FPS 110'a kadar geriliyor.Akıcılık azalması da belli oluyor. Flaşta atınca patlamasıyla beraber FPS 600 700'den 270 300'e bir gelıyor 1 sanıye sonra gerı 600'lerde anlık duşuyor,patlar patlamaz yanıcıda 3 4 tane dusunce FPS gene normal değerlerden 150 200'lere geriliyor. Çozunurluk değişitim.Aynı her şey. Ayarlarım en Low'da işlemci çokluda falan. Arkadaşlar ve birkaç yorumda ekran kartı demişler ama benım ekran kartımda sıkıntı mı var pek bir bilgim yok açıkçası sizce neden kaynaklanıyor olabilir yardımlarınız için sağ olun.

Son düzenleme:
Tam anlamadım fakat bir sorun yok gibi. Sisin içine tam değilde hafiften girince FPS normalden daha çok düşebiliyor. Bence en iyisi FPS'i sabitle.

Monitörüm 165 fps bu dediğim durumda yanı gırmeye az kala 110 a gerılıyor fosı 60 a mısabitiliym 90 a bile geliyor ama normalde 500 600 can sıkıyor bu durum var yukselıyor mermıler sapıtıyor. @UruxUs

Monitörüm 165 fps bu dediğim durumda yanı gırmeye az kala 110 a gerılıyor fosı 60 a mısabitiliym 90 a bile geliyor ama normalde 500 600 can sıkıyor bu durum var yukselıyor mermıler sapıtıyor. @UruxUs

"Sis atma **" sözü buradan gelir. Sis içinde FPS düşmesinin çözümü yoktur. En iyisi FPS'i 100'e sabitleyin. Yine sorun yaşarsanız biraz daha kısabilirsiniz.

bunbunla ilgili bi video izledim ve arkadaş videodasmoke atıyor ve gpu kullanıımı 20 lerden bı anda 100 e geliyor fps düşüyor bak atıyorum
fps 2.png

Sağ üst tarafta birinde smokelara yakın ve FPS 77 kullanım 98 ekran kartının birinde smoke vs yok FPS sabit 120 adamın videosu bu benım değil ama bende de durum bu. Sebebi ekran kartımı bilmiyorum ama.

Aynı sistem arkadaşımda da var sadece ekran kartı RX580 8 GB ASUS gerı kalan aynı onda boyledeğil 300'lerde benim 110'a gelen yerde sıcaklık değerlerim de iyi.

Dosya Ekleri

• fps 1.png
    fps 1.png
    556,5 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı