Çözüldü CS:GO Yüksek Ping Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Ankara
Daha fazla  
CS:GO'da 100-200 arası ping alıyorum, diğer oyunlarda gayet güzel 60-70. Hız testi yaptığımda Ping'imi 30 gösteriyor yardım eder misiniz? Kablosuz bağlantı ile.

Çözüm
Sorun bence sende değil Valve sunucularında. Ben Türk sunucularında(public) 16 ms civarı ping alırken Valve'nin kendi sunucularında çok nadir de olsa 80-90 ms aldığım oluyor, onun dışında genelde 100-120 ms alıyorum. Yani sonuç olarak Valve'nin Türkiye sunucuları olmadığı için bu kadar yüksek ping oluyor. Tabi bu ping değerleri Türkiye'deki konumuna bağlı değişebiliyor.

Ayrıca ping değerinin yüksek, inişli çıkışlı olması sinyal kalitesine ve adaptörün kalitesine göre değişir. Şahsen ben hem kablolu hem kablosuz kullandığımda ping değerlerinde hiç bir farkın olmadığını gördüm.
Sorun bence sende değil Valve sunucularında. Ben Türk sunucularında(public) 16 ms civarı ping alırken Valve'nin kendi sunucularında çok nadir de olsa 80-90 ms aldığım oluyor, onun dışında genelde 100-120 ms alıyorum. Yani sonuç olarak Valve'nin Türkiye sunucuları olmadığı için bu kadar yüksek ping oluyor. Tabi bu ping değerleri Türkiye'deki konumuna bağlı değişebiliyor.

Ayrıca ping değerinin yüksek, inişli çıkışlı olması sinyal kalitesine ve adaptörün kalitesine göre değişir. Şahsen ben hem kablolu hem kablosuz kullandığımda ping değerlerinde hiç bir farkın olmadığını gördüm.

Çözüm
Sorun bence sende değil Valve sunucularında. Ben Türk sunucularında(public) 16 ms civarı ping alırken Valve'nin kendi sunucularında çok nadir de olsa 80-90 ms aldığım oluyor, onun dışında genelde 100-120 ms alıyorum. Yani sonuç olarak Valve'nin Türkiye sunucuları olmadığı için bu kadar yüksek ping oluyor. Tabii bu ping değerleri Türkiye'deki konumuna bağlı değişebiliyor.

Ayrıca ping değerinin yüksek, inişli çıkışlı olması sinyal kalitesine ve adaptörün kalitesine göre değişir. Şahsen ben hem kablolu hem kablosuz kullandığımda ping değerlerinde hiçbir farkın olmadığını gördüm.

Peki bir şey soracağım ben şu anda modemin yanında oynuyorum. Odama geçeceğim modemle odamın arasında 20metre var kablo bağlarsam kablo uzun olduğundan sıkıntı yaşar mıyım yoksa daha mı iyi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bir şey soracağım ben şu anda modemin yanında oynuyorum. Odama geçeceğim modemle odamın arasında 20metre var kablo bağlarsam kablo uzun olduğundan sıkıntı yaşar mıyım yoksa daha mı iyi olur?
Ethernet yani kablolu bağlantı her zaman daha iyidir, kablonun uzun olması bir sorun yaratmaz.

Dostum artık kablolu, kablosuz diye bir şey kalmadı ikisi de %99 benzer performans verıyorlar. Senin sorunun bağlandığın serverda bazen 70 alıp başka bir oyunda 200 alman serverinden kaynaklanıyor. Tahminimce 70-80 arası aldığın EU West veya EU east kaynaklı serverlar bunları match Picker'dan ayarlayabilirsin.

İyi sosyaller.

Dostum artık kablolu, kablosuz diye bir şey kalmadı ikisi de %99 benzer performans verıyorlar. Senin sorunun bağlandığın serverda bazen 70 alıp başka bir oyunda 200 alman serverinden kaynaklanıyor. Tahminimce 70-80 arası aldığın EU West veya EU east kaynaklı serverlar bunları match Picker'dan ayarlayabilirsin.

İyi sosyaller.

CS:GO'da 70 almadım. Diğer oyunalarda yani ET2MP, Payday2, H1Z1 gibi oyunlarda 70-80 alıyorum ama CS:GO'da EU West bile 100'den aşağı değil. Başka evdeki internette 70 alıyordum internetlen alakalı mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı