CS:GO'da çok kaybetmeye rağmen rütbe düşmemek

R@kun_02

Hectopat
Selamlar iyi forumlar. CS:GO'da şu anda rütbem Nova4. Her seferinde salak takım gelmesi adamların troll çıkması yüzünden art arda 7 küsür maç kaybetmeme rağmen rütbe düşmedim. Kaybettiklerimin sadece birinde 2. idim, diğerlerinde hep 1. bitirdim ve EDO'ları ben aldım. Yakında yine kaybedersem rütbe düşer miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rank seviyesine göre kaybetme serilerinde geriye atma oranı değişir.Mesela lem seviyesinde art arda 4 maçta geriye atabileceği gibi nova seviyesinde 7 maçta geriye atabilir. Bu biraz da oyunu kaçıncı sırada bitirdiğiniz, k/d ve edo puanlarınıza bağlıdır. Bu etmenler kaç maçta geriye yada bir sonra ki seviyeye sizi taşıyacağını belirler. Bu bilgiler ile beraberinde şunu da belirtmeliyim CS:GO rank atlama sistemi hala daha kimse tarafından tam olarak bilinmemektedir.

Her raund başı rank puanları tekrar hesaplanır. Maçları 16-14 gibi yakın skorlarla bitirdiyseniz sadece 2 raundda puan kaybetmiş olursunuz. 7 maçınız da yakın sayılarla (16-14, 16-13, 16-12) kaybedilmiştir diye tahmin ediyorum.

Bir diğer ihtimal de kendinizden yüksek rütbelilerle maç atıyor ve kaybediyor olmanız olabilir. Nova 4 seviyesinde bir oyuncu dmg gibi seviyelerle maç atıp kaybederse kendi seviyesinde kaybettiği kadar elo puanı kaybetmiyor. Kazanırsa da en çok o kazanıyor.

Her raund başı rank puanları tekrar hesaplanır. Maçları 16-14 gibi yakın skorlarla bitirdiyseniz sadece 2 raundda puan kaybetmiş olursunuz. 7 maçınız da yakın sayılarla (16-14, 16-13, 16-12) kaybedilmiştir diye tahmin ediyorum.

Bir diğer ihtimal de kendinizden yüksek rütbelilerle maç atıyor ve kaybediyor olmanız olabilir. Nova 4 seviyesinde bir oyuncu dmg gibi seviyelerle maç atıp kaybederse kendi seviyesinde kaybettiği kadar elo puanı kaybetmiyor. Kazanırsa da en çok o kazanıyor.
Hayır çok ağır skorlarla kaybediyorum genellikle. Karşı takımda genelde Mg1 - Mge arası geliyor. Bir maçta 45/11/20 oynamama rağmen 16-7 kaybetmiştik. Yenilince rütbe yükselme diye bir olay var mı ? Rütbe atlamak için illa kazanmak mı lazım?

Hayır çok ağır skorlarla kaybediyorum genellikle. Karşı takımda genelde Mg1 - Mge arası geliyor. Bir maçta 45/11/20 oynamama rağmen 16-7 kaybetmiştik. Yenilince rütbe yükselme diye bir olay var mı ? Rütbe atlamak için illa kazanmak mı lazım?

En düşük rütbe sizsiniz yani? Bu yüzden az puan kaybetmiş de olabilirsiniz. Rütbe atlamak için ille kazanmak lazım evet. Bazen beraberlikte de atlarsınız sadece.

En düşük rütbe sizsiniz yani? Bu yüzden az puan kaybetmiş de olabilirsiniz. Rütbe atlamak için ille kazanmak lazım evet. Bazen beraberlikte de atlarsınız sadece.
Nova4'den çıkabilmek için bir öneriniz var mı? Evet bir takım bulmam lazım ancak hangi rütbelerle oynamam gerek ? Kendi rütbeme göre biraz iyiyim ve tek başıma rekabetçi girince 4 kişiyi taşıyıp maç kazanmak biraz zor oluyor.

Nova4'den çıkabilmek için bir öneriniz var mı? Evet bir takım bulmam lazım ancak hangi rütbelerle oynamam gerek ? Kendi rütbeme göre biraz iyiyim ve tek başıma rekabetçi girince 4 kişiyi taşıyıp maç kazanmak biraz zor oluyor.

Bence en kolay rütbe atlama yolu kendinize bir oyun grubu bulmak. Bu rekabetçi maçlara girdiğiniz insanlarla da olur, internette bulduğunuz cs gruplarına katılarak da olur. Doğru düzgün seviyeli bir takımla gerçek rütbenizi bulursunuz. Solo takılırsanız her zaman işiniz zor olur.

Tabi şunu da belirtmeliyim solo maçlarda en zor şartlarda oynadığınız ve sizi taşıyacak birileri olmadığı için daha iyi gelişirsiniz. Eylülde CS GO'yu bırakıp Şubat ayında tekrar başladım. Bıraktığımda çok daha iyiydim ama şu an rütbem daha yüksek. Bunun sebebi Eylül ayında Solo takılırken şu an kendimden üst seviye bir arkadaş grubuyla beraber oynamam.

Bence bu oyunu ve lig sistemini çok ciddiye almamak lazım. Hile olayları bitmedikçe asla eski ciddiyetimle CS oynamam. Anca arkadaşlarla iki günde bir keyfine maç atarım.

Bence en kolay rütbe atlama yolu kendinize bir oyun grubu bulmak. Bu rekabetçi maçlara girdiğiniz insanlarla da olur, internette bulduğunuz cs gruplarına katılarak da olur. Doğru düzgün seviyeli bir takımla gerçek rütbenizi bulursunuz. Solo takılırsanız her zaman işiniz zor olur.

Tabi şunu da belirtmeliyim solo maçlarda en zor şartlarda oynadığınız ve sizi taşıyacak birileri olmadığı için daha iyi gelişirsiniz. Eylülde CS GO'yu bırakıp Şubat ayında tekrar başladım. Bıraktığımda çok daha iyiydim ama şu an rütbem daha yüksek. Bunun sebebi Eylül ayında Solo takılırken şu an kendimden üst seviye bir arkadaş grubuyla beraber oynamam.

Bence bu oyunu ve lig sistemini çok ciddiye almamak lazım. Hile olayları bitmedikçe asla eski ciddiyetimle CS oynamam. Anca arkadaşlarla iki günde bir keyfine maç atarım.
Dün akşam tek başıma rekabetçi girdim ve berabere kalmama rağmen rütbe atladım. Bizim takım 2xMG1, 1xMG2 2xNova4 idi. Karşı takım ise 2xMGE, 1xMG2, 2xMG1 idi. Son rauntta 3 kişi aldım ve EDO oldum ve rütbe yükseldim şu anda MG1'im. 7 maçlık yenilgi serisinin üstüne berabere kaldım ve rütbe yükseldim. Demek ki önemli olan sürekli en iyi olmaya çalışmak. Nasıl rütbe atladım hala anlamış değilim.

Bu Arada Dostum Bende ELO dan Bahsedecektim. Bu ELO eğer topluluk sunucularına girdiysen bilirsin. 1000 Puanla başlarsın. Sonra ölümün -2 , Öldürmen +2, Headshot ise +2 puan kazandırır. senin şu anki rankını bilemiyorum. Ama Düşme olasılığın 40 a 10 giderken düşük bir ihtimal.

Sonuç:Sanmıyorum düşeceğini...

Kesin Bir Hatam Vardır. Lütfen düzeltin varsa...

Yardımcı olabildiysem de lütfen mesajı beğenerek yararlı olduğunu bana belirtin...

İyi günler :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı