CS:GO'da düşük ping olmasına rağmen lag var

Amogaçi

Hectopat
Merhaba pingim duruma göre 35-45 arası değişiyor. Bu pingle sanki +100 ping alıyormuşum gibi lag sorunu yaşıyorum. Resmi maçlarda da durum aynı topluluk sunucularında da. İlk başta hep karşı tarafın hızlı peek attığını düşünüyordum ama bir baktım ki karşılıklı peekleşirken peek attığım zaman geri sipere kaçsam da ölüyorum. Sırf bunun üzerine gittim ve bir maç boyunca sürekli peek denedim karşılaştığım durum tam da tahmin ettiğim gibi. Peek'e çıkıyorum ateş edip geri duvar arkasına giriyorum bende duvarın arkasına geçtiğim görünüyor yani sipere giriyorum fakat yarım saniye sonra önümde duvar olmasına rağmen ölüyorum. Bunu her zaman yaşamıyorum bazen aynı ping değerleriyle CS:GO'da mükemmel bağlantı sağlayabiliyorum hiçbir gecikme vs. olmuyor ama bazen de böyle düşük pinglerde bile sanki oyunda gecikme varmış gibi daha adamı görmeden ölüyorum. Hepiniz yüksek pingte CS oynamışsınızdır hani pinginiz yüksek olduğu maçlarda daha köşeyi dönmeden birden tık tık HS sesi gelir siz ölürsünüz ve sizi vuran eleman birden köşeden çıkar ya "LAN ne oluyor" diye tepki veririz, aynı şeyi yaşıyorum. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu?
Bu arada FPS ile ilgili sorunum yok +300 FPS alıyorum, monitör 240Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun kurulu olduğu depolama biriminde bir sorun olabileceği geldi aklıma. Sağlığını kontrol edin. Başka bir yere kurmayı deneyin, SSD önceliğiniz olsun. Oyun sırasında sıcaklıkları kontrol edin, drop yiyor olabilirsiniz belki.

Anlattıgın sorun frame. Yani bir çok nedenden dolayı olabilir. Deneme ve yanılma yöntemleri ile çözebilirsin. Öncelikle oyunu komple sil ve tekrar yükle. Farklı bir cfg kullanma, default kalsın herşey. Komutları konsol üzerinden manuel olarak yaz. Olmadı format at. Bu işlemlerden sonra düşünürüz.

O olay yüksek ihtimalle sunucunun tickrate'i ile alakalı. Şu oyunu bi' 128 tick yapmadılar. Ben de sipere girdikten sonra çok ölüyorum, Valorant'ta böyle bir sorun oluşmuyor.

Oyunun kurulu olduğu depolama biriminde bir sorun olabileceği geldi aklıma. Sağlığını kontrol edin. Başka bir yere kurmayı deneyin, SSD önceliğiniz olsun. Oyun sırasında sıcaklıkları kontrol edin, drop yiyor olabilirsiniz belki.
SSD birçok oyunda bana sorun çıkarttı zaten. Forza Horizon'da saçma sapan FPS drop yiyordum SSD'den kaldırıp HardDisk'e kurdum oyunu şimdi yağ gibi akıyor. Bilemiyorum CS:GO'yu da HardDisk'e çekebilirim.

SSD birçok oyunda bana sorun çıkarttı zaten. Forza Horizon'da saçma sapan FPS düşmesi yiyordum SSD'den kaldırıp hard Disk'e kurdum oyunu şimdi yağ gibi akıyor. Bilemiyorum CS:GO'yu da hard Disk'e çekebilirim.

Sorunun, oyunun bulunduğu depolama aygıtı ile doğrudan ilişkisi olabilir. Denemenizde fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı