CS:GO'da FPS Düşüşü

508171

Centipat
Merhaba, bilgisayarıma format atmadan önce CS'de 250 FPS alıyordum ama Xbox konsol yardımcısı, Xbox vs. şeylerde oturumum açık değildi ve bilgisayarıma format attıktan sonra Game Pass aldığım için Xbox uygulamalarına giriş yaptım vs CS'ye girdiğimde 100-150 FPS arası bir FPS alıyorum. Bu neden kaynaklı bir sorun, acaba Xbox uygulamaları ile mi alakalı? Ayarlarımı formattan önceki ayarlarım ile aynı yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ayarlarından çoklu CPU kullanımının açık olduğundan emin olun. Xbox'ta Game DVR diye bir şey var. Bu tarz sorunlara yol açabileceğini duymuştum. İnternette küçük bir araştırma ile Game DVR'ı kapatabilirsiniz.

Oyun ayarlarında çoklu CPU kullanımı aktif dvr ise kapalı

Başlatma seçeneklerine eklememiz gereken komutlar olacak o halde. Sisteminizi yazmalısınız bunun için.

Ekran kartı driverınızı güncel tutun. Xbox hizmetleri performans düşüşü yapar. Bu arada Steam'den CS:GO'nun dosya konumuna gel sağ arama yerine panorama yaz ve içindeki videos dosyasının adının sonuna bir işaret ekle işaret farketmez. Bu oyundaki gereksiz videoları vs. siler performans arttırır. Bir de oyundayken ekran kartı kullanımını falan atarmısın?

İŞLEMCİ: Intel i3-9100F
EKRAN KARTI: GTX 1650S
RAM: 8 GB

Bilgisayarı yüksek performansa aldığınızı ve bütün sürücülerinizi güncellediğinizi varsayıyorum.

Aşağıdaki kodları başlatma seçeneklerine ekleyin;
-high -novid -nojoy -threads 4 +cl_forcepreload 1 +mat_queue_mode 2

Ekran kartı driverınızı güncel tutun. Xbox hizmetleri performans düşüşü yapar. Bu arada Steam'den CS:GO'nun dosya konumuna gel sağ arama yerine panorama yaz ve içindeki videos dosyasının adının sonuna bir işaret ekle işaret farketmez. Bu oyundaki gereksiz videoları vs. siler performans arttırır. Bir de oyundayken ekran kartı kullanımını falan atarmısın?
Yani xbox konsol yardımcısında vs. Oturumumum açık olması fps imi düşürürmü ??

Yeni konular

Geri
Yukarı