CS:GO'da Haritalar Aşırı Geç Yükleniyor

İşletim sistemi
Windows 10
Yer
Mersin
RAM
8 GB 1600MHz
Ekran kartı
Sapphire RX 460 2 GB
Anakart
Asus H61M-K
İşlemci
i5 3340
CS:GO'yu açıyorum, oyun ana menüde bile çok fazla FPS drop yiyor. Oyun aratıyorum, maça girerken yükleme ekranında ''initializing world'' kısmında birkaç dakika donup kalıyor, aşırı geç yükleniyor harita. Ben girene kadar en az 2 el geçiyor.

Sorun şu ki, oyunu silip geri yüklediğimde sorunum çözülüyor, haritalara çok hızlı şekilde girebiliyorum. Ancak belli bir süre sonra -örneği birkaç hafta sonra- aynı sorunu tekrardan yaşamaya başlıyorum. Haritalar yine çok geç yüklenmeye başlıyor, yine FPS drop yiyorum. Bu sorunu yaşadığım tek oyun CS:GO. Dediğim gibi ana menüde bile aşırı drop yiyor oyun.

Oyunum SSD'de kurulu. Birkaç ay önce Gigabyte 240 GB SSD almıştım, acaba sorun SSD'de mi diye şüphem var fakat dediğim gibi oyunu silip geri yüklediğimde sorun çözülüyor. Daha önceden Sandisk SSD kullanıyordum, onda hiç bu tür geç yüklenme problemi olmuyordu.

Aynı sorun bende de vardı ssd aldığımda geçmişti. Oyun dosyalarını doğrulayabilirsin. SSD yokken girmek istediğim mapı botlarla girip bir kaç el oynayıp çözüyordum. Bu sayede çok daha hızlı giriyodum (sadece tek mal için geçerli. Yani mesela botlarla mirage girdiysem mirage oynamam gerek).

@Enoli1 Dosya doğrulamasını denedim, sorun çözülmedi. İşin garip yanı oyunu silip geri yüklediğimde düzeliyor, birkaç hafta sonra geri bu hale dönüyor. Ayrıca oyun içinde de sürekli FPS drop yiyorum. Birisi bana HS atıyor, 1-2 saniye donuyor oyun. Ben sorunun SSD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şu SSD'yi aldığımdam belli bir süre sonra bu sorunu yaşamaya başladım.

Garantiye göndersem sorun yok deyip geri gönderirler muhtemelen.

@Enoli1 Dosya doğrulamasını denedim, sorun çözülmedi. İşin garip yanı oyunu silip geri yüklediğimde düzeliyor, birkaç hafta sonra geri bu hale dönüyor. Ayrıca oyun içinde de sürekli FPS düşmesi yiyorum. Birisi bana HS atıyor, 1-2 saniye donuyor oyun. Ben sorunun SSD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şu SSD'yi aldığımdam belli bir süre sonra bu sorunu yaşamaya başladım.

Garantiye göndersem sorun yok deyip geri gönderirler muhtemelen.

SSD'ni detaylarıyla paylaşır mısın?

SSD'ni detaylarıyla paylaşır mısın?

Bunu kullanıyorum, SATA 3 portu bulunmadığı için SATA 2'ye bağlı. Bundan kaynaklı olduğunu zannetmiyorum ama. Dediğim gibi daha önce SanDisk 120 GB SSD vardı, onda hiç bu tür sorun yaşamamıştım. Oyunu silip geri yükleyince düzeliyor mesela sorun, daha sonra yine başlıyor. SSD'de çok bir şey de yüklü değil. Windows yüklü, CS:GO yüklü, birkaç program yüklü.

Aklıma başka bir çözüm gelmiyor. Eğer bir kaç hafta da bir oluyorsa silip geri yükleme işlemi çok da bunaltmayabilir ama zaten CS2 çıkmasına az kaldı düzelir belki.

Geri
Yukarı