CS:GO'dan Valorant'a geçenler için öneri

FACEIT Level 7-8'sen zaten genel olarak FPS oyunları hakkında epey bir bilgiye sahipsin demektir.
Kabaca öğrenmen gerekenler karakter bilgisi ve map bilgisi. Lineup falan saymıyorum, onu CS'de de yapıyorsundur ve Valorant'takilerini de öğrenip, ezberleyip uygularsın.

Bunların haricinde de oyun mekaniği var, ona da uzun süre oynadıktan sonra zaten alışacaksın.

Anladım. Dediğim gibi arkadaşlarınızla beraber girecekseniz sarar oyun, ama tek girince çile çekiyorsunuz maalesef.

Aynı benim gibisin. Oyuna ilk başladigimda Phoenix oynadım. Sonra videolar izleyerek Sova, omen, kj, cy falan derken şimdi entry hiç oynamıyorum. Fakat şu an Valorant gram zevk vermiyor, tam da bırakamıyorum. Aimim kötüleşti özellikle CS'de spray atma konusunda, yakında Valorant'yu tamamıyla bırakacağım. Şuan immoyum full solo giriyorum bu arada ark çokta benim rankimda değiller.

İzleyerek değil oynayarak daha kolay öğrenebileceğinizi düşünüyorum.
Zaten CS'den gelme peekleme olaylarını biliyorsunuzdur.
Sadece karakterlerin skillerindeki lineupları öğrenmeniz gerekmekte.

Ctrl basıp spray atma.Ajanları öğrenmek için derecesiz gir aimin iyiyse zaten oynarsın.Valo zor bir oyun değil.

CTRL basıp spray atma. Ajanları öğrenmek için derecesiz gir aimin iyiyse zaten oynarsın. Valorant zor bir oyun değil.

CTRL olayını çok büyütüyorsunuz. Geçen günkü Pro maçlarda hep CTRL basıldı.
Ama aşırıya kaçılmaması gerekilir.

Son düzenleme:

Dostum oynaya oynaya, turnuvaları, maçları izleye izleye öğreniyorsun zaten. Sana tavsiyem maçları izlemen ve gördüklerini kendi elonda denemen.

Cs ve valorant oynayan biri olarak birkaç tavsiyem olabilir.

İlk olarak ctrl basmayın. Kullanmak hiçbir şeye yaramıyor. Shift gerekli her işlevi karşılıyor.

İkinci olarak oyun mekanikleri berbat. Gerçek anlamda berbat. Buna alışmanız zaman alabilir. Alışana kadar competitive olmayan modları oynarsanız sizin için iyi olur.

Oyun okuma konusunda ise skillerin ayrı ayrı sesleri var. Bunları öğrenip, görmenize gerek kalmadan hangi skillin nereye atıldığını maç içinde info olarak alabilirsiniz.

Onun dışında yeni karakterleri üstünden belli bir zaman geçene kadar main(favori/ana karakter) olarak kullanmayın. Valorant'a gelen yeni karakterler %90 OP olup sonraki güncellemede nerf yiyor. Ya da %10 ihtimalle çöp gibi bir karakter olup buff alıyor.

Spray sakın atmayın. Üçer veya dörder sıkın, Valorantta Spray tamamen şansa bağlı. CS gibi belli bir pattern'a sahip değil. Fakat Spray atmak istiyorsanız "titreme" denilen taktiği kullanabilirsiniz.

Son olarak, community fazlasıyla toxic. Özellikle Türk Server'ı. Bu yüzden grup olarak geceleri girmeniz daha iyi olur. Geceleri genelde 17+ kişiler denk gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…