Çözüldü CS2 4:3 ayarlandıktan sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

MrKonce

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Müh. Okumak İstiyor.
RAM
16gb gddr5
Ekran kartı
rtx 3050
İşlemci
i5 12500h
Selam, CS2'yi bir süredir 16:9 olarak oynuyordum. Bu akşam 4:3'e çekip ayar yapmak istedim fakat ayarı kaydetmemle beni masaüstüme atması bir oldu ve şu anda oyuna hiçbir şekilde giremiyorum. Oyun arkada çalışıyor fakat ekran gelmiyor tıklayınca bir siyah ekran sonrasında da tekrar masaüstüne geri atıyor. Teşekkürler.

Çözüm
Oyunun başlatma seçeneklerine şunları ekle;
-fullscreen -w 1920 -h 1080

Olduğu gibi kopyalayıp yapıştırabilirsin.

Çözüm
Bende de hangi ayari değiştirip kayderdersem böyle oluyordu ayarı kaydettikten sonra biraz bekleyip, oyunu kapatip geri acinca düzeliyordu dene istersen belki işine yarar daha iyi bir çözümde varsa paylaşırlar.

Oyunun ekran ayarlarını değiştirdikten sonra CS2'nin açılmaması ve sürekli masaüstüne atması, genellikle ayarların oyunun veya sistemizin desteklediği çözünürlüklerle uyumsuz olması nedeniyle olabilir. Bu sorunu çözmek için oyunun ayarlarını sıfırlaman veya oyunu güvenli modda veya varsayılan çözünürlükte başlatman gerekebilir. İşte basit bir çözüm yöntemi:

1. Oyunun Konfigürasyon Dosyasını Düzenle: CS2'nin kurulu olduğu dizinde, ayarların saklandığı bir konfigürasyon dosyası bulunur. Genellikle config.cfg veya benzer bir isimde olur. Bu dosyayı not defteri ile açıp, ekran çözünürlüğü ile ilgili ayarları manuel olarak düzeltebilirsin.
  2. Steam'den Ayarları Sıfırla: Eğer CS2'yi Steam üzerinden oynuyorsan, Steam kütüphanende oyunun üzerine sağ tıklayıp "Özellikler > Genel > Başlatma Seçenekleri" kısmına -autoconfig yazarak oyunun varsayılan ayarlarla başlamasını sağlayabilirsin.
  3. Grafik Kartı Ayarlarını Kontrol Et: Grafik kartının kendi kontrol panelinden, oyun için kullanılan çözünürlüğü ve ekran oranını yönetebilirsin. Buradan da oyunun çalıştırmak istediğin çözünürlük ve ekran oranı için destek sağlayıp sağlamadığını kontrol edebilirsin.

Bu adımlar işe yaramazsa, oyunu kaldırıp yeniden yüklemek son çare olabilir. Ancak, bu işlemi yapmadan önce oyunun kayıtlı dosyalarını yedeklemeyi unutma.

Eğer bu yöntemler işe yaramazsa ve daha fazla yardıma ihtiyacın olursa, oyunun destek forumları veya Steam topluluk sayfaları gibi kaynaklardan yardım alabilirsin.

Bununla sorun çözüldü de peki ben 4:3 geniş ekran yapmak istiyorum onu nasıl yapacağım?

@MrKonce Intel kontrol panelinden uzatılmış modunu denediniz mi?

O ayarı bulamadım maalesef eski bilgisayarımda daha kolaydı.

+ Şu anda da şöyle bir sorun var oyun açılıyor iyi hoş güzel fakat Alt Tab'a düşünce bir daha oyuna giremiyorum altta kalıyor.

+ SORUN ÇÖZÜLDÜ AYNI SORUNU CALL OF DUTY MODERN WARFARE 'da da yaşıyorum fakat onu çözemedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı