CS2 kasaları neden bu kadar düşüşte?

Oyuna ilgi düştü deyip öznel yorumlar yapan insanlar neden verileri incelemiyor?

Oyuna ilgi düşmedi, her ne kadar Valorant fan "boy"ları bu konuda kafayı yiyecek olsalar da durum böyle.
Kasaların fiyatının düşmesinin asıl sebebi yeni drop sistemi. Çoğu kişi kasayı hemen düşürüp satıyor. Kaldı ki oyun çıkmadan önce çoğu kişi desenleri aldığı için parayı oyun almak ile harcıyorlar.

CS2 ile ilgili atılan bu iftiralarla oyunu karartmaya mı çalışıyorlar anlamıyorum ama böyle bir düşünceye sahip olanlara çok yazık. CS2 bitmez arkadaşlar. En başta pazar olmak üzere yanına da yeni gelen atölyeyle beraber oyun oyun olmaktan çıkıp bir ticarete dönüyor zaten.

Hile olayına da gelecek olursak, her yediğiniz HS'ye hile dediğinizi düşünüyorum. Ayrıca yüksek ihtimalle sürekli troll oynadığınız için de mmr'ınız düşük olsa gerek. Haliyle size de sürekli rapor yiyen ve güven faktörü düşük hileciler size geliyor. Ben kendi adıma konuşursam sadece 1 ya da 2 tane hile görmüşümdür. O da her oyunda olan şey. İndirir hileyi 1-2 el atar banlanır.

Ben oyunu 2016'dan beri oynuyorum hile sorunu hala çözülemedi Valorant gibi bir AC ya da Easy AC gibi bir sistem kullanılmadığı sürece çözülecek gibi değil. CS'nin skin piyasası oyun çöp olsa bile devam eder orası doğru. Drop sistemi oyunun ekonomisini %10 bile etkilemiyordur. Bence sebep son zamanlarda çok fazla kasa açıldı ve biriken skinler enflasyona yol açtı diye düşünüyorum.

Oyuna ilgi düştü diyenler pek analiz yapmıyor belli. Açın biraz verileri analiz edin bakalım oyun düşmüş mü?

Sebebi tamamıyla dolur kuruna geçilecegi için Türkiye piyasası tüm kutularını sattı buna bende dahilim. Ve oyun henüz yeni bug gibi durumlarin olması çok normal. Oyun oturunca marketde düzelecektir. Buna örnek olarak CS:GO'ya bakabilirsiniz.

Hile yüzünden oyuna çamur atan çobanlar turnuvalara baksınlar verilen değerlere. Ve en önemlisi de CS Valorant gibi çoluk çocugun olduğu yer değildir.

Hala son CS:GO turnuvasında bile ödül miktarı izlenme seviyesi çogu FPS oyununu tokatlamıştı o hali bile...
Counter-Strike 2 - Steam Charts buyur sen kendin bak. Düşmüş mü düşmemiş mi?

Ben oyunu 2016'dan beri oynuyorum hile sorunu hala çözülemedi Valorant gibi bir AC ya da Easy AC gibi bir sistem kullanılmadığı sürece çözülecek gibi değil. CS'nin skin piyasası oyun çöp olsa bile devam eder orası doğru. Drop sistemi oyunun ekonomisini %10 bile etkilemiyordur. Bence sebep son zamanlarda çok fazla kasa açıldı ve biriken skinler enflasyona yol açtı diye düşünüyorum.

Hile sorunu kalıcı çözülemez zaten. Yenisi çıkar, halledilir.
Valorantın AC'si cs ile tamamen aynı denebilir. Ben valorantta ne kadar hileyle karşılaştıysam aynı sayıda cs2 de karşılaşmışımdır. Easy AC ise daha konsolla klavyeyi ayıramayacak kadar zavallı bir sistem. En basitinden Apex Legends oyununda çok fazla hile gördüm ve aktif olarak da görüyorum. Her AC'de aynı olay, yenisi çıkar ve fixlenir. Hile sorununa laf yapmanın anlamı yok o yüzden.

Oyun ekonomisi için son zamanlarda değil, sürekli olarak kasa açılıyor zaten. Tam takip ediyor musunuz, bilmiyorum ama ben sürekli olarak para akışının olduğunu görebiliyorum. Ayrıca CS2 Valve'ın yani Steam'de satış yapan EA bile aslıda bizim dropların parasını ödüyor. Para başka firmadan çıkıyor. Bu yüzden dert değil :D

Hile sorunu kalıcı çözülemez zaten. Yenisi çıkar, halledilir.
Valorant'ın AC'si CS ile tamamen aynı denebilir. Ben Valorant'ta ne kadar hileyle karşılaştıysam aynı sayıda CS2 de karşılaşmışımdır. Easy AC ise daha konsolla klavyeyi ayıramayacak kadar zavallı bir sistem. En basitinden Apex Legends oyununda çok fazla hile gördüm ve aktif olarak da görüyorum. Her AC'de aynı olay, yenisi çıkar ve fixlenir. Hile sorununa laf yapmanın anlamı yok o yüzden.

Oyun ekonomisi için son zamanlarda değil, sürekli olarak kasa açılıyor zaten. Tam takip ediyor musunuz, bilmiyorum ama ben sürekli olarak para akışının olduğunu görebiliyorum. Ayrıca CS2 Valve'ın yani Steam'de satış yapan EA bile aslıda bizim dropların parasını ödüyor. Para başka firmadan çıkıyor. Bu yüzden dert değil :D

Peki sizce artarlar mı düşerler mi bu kadar mesajdan sonra ben düşmesi bekliyorum daha da ama Paris kapsülleri bile düşüşte ne düşünüyorsunuz.

Sadece kasa değil skinler de düşüyor. Aldıklarım hep düşüşte. Oyunun aktif kullanıcı sayısı iyi durumda. Düşüş tamamiyle satıcı baskısından kaynaklı. Düşüş döngüsü bitip yükselişte başlar elbet.

Her indirim döneminde aynı olay. Oyun indirimler yüzünden insanlar envanterden item satıp oyun alıyor. Sadece kasalar değil item fiyatları da düşüyor. İndirimler bittikten sonra yükselmeye başlar fiyatları.

Geri
Yukarı