CS2'de FPS aşırı düşük

İşletim sistemi
Windows 11

frankcastle11

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL16 1.35V
SSD veya HDD modeli
Kingston 480GB A400 Serisi Sata 3.0 Cache SSD
Ekran kartı
ASUS RX570 ROG STRIX OC 8GB GDDR5 256Bit
Anakart
ASUS PRIME A320M-F
İşlemci
AMD Ryzen 3 3100
CS:GO'da 200 civarı FPS alırken CS2'de 60 70'e kadar düşüyor bazen haritaya göre 100 120 oluyor. İşin garibi ise 1920x1080 ile 800x600 çözünürlük arasında FPS farkı olmuyor. Oyun daha aydınlık ve güzel gözüküyor biraz FPS düşmesi anlaşılır da bu kadar düşmesi ve çözünürlük arasında hiçbir FPS farkı olmaması saçma geldi bana. Yalnızca oyunun optimizasyonunun kötü olmasından mı kaynaklanıyor yoksa farklı bir sorun mu var acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO'da 200 civarı FPS alırken CS2'de 60 70'e kadar düşüyor bazen haritaya göre 100 120 oluyor. İşin garibi ise 1920x1080 ile 800x600 çözünürlük arasında FPS farkı olmuyor. Oyun daha aydınlık ve güzel gözüküyor biraz FPS düşmesi anlaşılır da bu kadar düşmesi ve çözünürlük arasında hiçbir FPS farkı olmaması saçma geldi bana. Yalnızca oyunun optimizasyonunun kötü olmasından mı kaynaklanıyor yoksa farklı bir sorun mu var acaba?

Betada olduğu için optimizasyonu berbat.

Sanırsam oyunun daha tam tamamlanmamasından. Oyun beta aşamasında ve daha optimizasyon tam olarak yok sanırsam.

Oyunun optimizasyonu iyileşebilir ancak sistemin biraz düşük. Optimizasyon iyileşse bile o sistemle en iyi ihtimalle 80-130 arası alırsın.

Umarım düzeltirler. Full HD'de ne kadar fps alıyorsam görüntü çamur gibiyken de aynı değeri alıyorum. Sinir bozucu.

Oyunun optimizasyonu iyileşebilir ancak sistemin biraz düşük. Optimizasyon iyileşse bile o sistemle en iyi ihtimalle 80-130 arası alırsın.
Sabit 100 alacaksam ve drop yaşamayacaksam razıyım hocam. Yeter ki input lag olmasın ve monitörümün tazeleme hızı olan 75'den aşağıya düşmesin yoksa oyun zevki kalmıyor hiç.

Umarım düzeltirler. Full HD'de ne kadar fps alıyorsam görüntü çamur gibiyken de aynı değeri alıyorum. Sinir bozucu.

Sabit 100 alacaksam ve drop yaşamayacaksam razıyım hocam. Yeter ki input lag olmasın ve monitörümün tazeleme hızı 75'den aşağıya düşmesin yoksa oyun zevki kalmıyor hiç.
Monitör 75 Hz ise zaten senin için 80-100 fps ideal. Çıkana kadar o kadar optimizasyon yaparlar diye düşünüyorum.

FPS'in monitörün Hz değerinin altına düşmemesi yeterli olur. Çok büyük optimizasyon yapıldı fakat yeni harita eklendiğinde, güncelleme geldiğinde yine optimizasyon problemleri oluşuyor. Herkese açık olduğunda tüm sorunlar çözülmüş olur.

Sistemin zaten iyi bir sistem değil CS:GO'da aldığın FPS'i CS2'den bekleyemezsin, arasında dağlar kadar fark var ki şu an beta sürecinde normalde alıcağın FPS'den daha düşük alabiliyor olabilirsin. Çözünürlük olayına gelincede bazı ekran kartlarında çözünürlük değiştirsende FPS 10 20 fark ediyor veya fark etmiyor.

Optimizasyondan kaynaklı olduğu için değil bence o kadar kötü değil. Benim sistemim çok iyi değil 1650S çok yüksek ayarlarda 60FPS'de oynayabiliyorum.

Geri
Yukarı