CSGO oynarken PC kapanması

ÖMER ÖLMEZ

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO oynarken kendiliğinden ısınarak aniden kapanıyor. 15-20 dakika falan oynayabiliyorum sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle notebook üzeirnden oynuyorusunuz. İşlemci kritik düzeyde ısındığında bilgisayar zarar görmemek için kendi kendini kapatır.

Çözüm olarak özellikler fanlar olmak üzere bilgisayarın temizlenmesi ve termal macun değişikliği yapılması gerekiyor. Bu konuda eğer bilginiz yoksa ortalama 30TL gibi bir fiyata herhangi bir bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz.

İşlemci ısındığı için olabilir laptop ise alta herhangi mağazadan fan alabilirsin yukarda tutacak serinletecek bi fan bilgisayar ise yeni bi fan takabilirsin eğer bilgisayar güçlüyse ve fan yetersizse sıcaklık yapıp kapanacaktır.

CS:GO oynarken kendiliğinden ısınarak aniden kapanıyor. 15-20 dakika falan oynayabiliyorum sadece.

İşlemci ısınınca olur. ekran kartı ve işlemci fanlarını temizleyin ve termal macun sürün sorun düzelir. Fanlarınızı kontrol edin düzgün çalışıyormu hızları nedir diye. Aşırı tozlanan fanlar temizlensede içinden sürtünebiliyor.

Aynısı sorunla karşı karşıyayım yapman gereken şey iyi bir soğutucu alıp öyle oynaman.
Ayrıca 1 el attıktan sonra mutlaka dinlendir bilgisayarını

Arkadaşlar yeni pc aldım youtube dan gördüğüm bir kasa siparişi verdim 2 gün önce geldi ama 2 gündür aynı bu sorunu yaşıyorum.

Sistem şöyle amd ryzen5... rx580 grafik... 8gb ram.

Geri Göndersem 1 haftada gelmeyecek bilgisayar. E benim offoce işlerim de var. Office işlemleri falan yapiyor ama cs go açınca yarım saate çat kapanıyor.
Yani sıfır sistem boyle mi olmalı?

Bilgisayar konusunda sıfırım. Geri göndermeden herhangi bir bilgisayarciya mi göztersem yoksa kendi yapabileceğim şeyler var mı ? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum . Istanbul beylikduzundeyim. Bizzat yardım edebilen olursa da karşılıksız bırakmam.

Geri
Yukarı