CSGO Skin Özelleştirmeleri Nedir?

Selamlar

Counter Strike Global Offensive'i uzun zamandır oynaktaydım fakat kaplamalarla pek işim yoktu çünkü gereksiz olduğunu düşünüyordum. Ancak piyasaya baktığımda çok uçuk rakamlar olmadığını (silah kaplamalarının) fark ettim. Şu anda kafamda birkaç soru var. Bunlar;
1- "Hatıra" kelimesi ne anlama geliyor kaplamada ne değişiyor ve neden bu kadar pahalı?
2- "StatTrak" kelkmesi ne anlama geliyor kaplamada ne değişiyor ve fiyat neden artıyor?
3- "Görevde kullanılmış, eskimiş, fabrikadan yeni çıkmış" vs. ibarelerinin tam olarak anlamı nedir? Birbirinden farkları nedir.

1. Hatıra kelimesinin anlamı şudur. Biliyorsanız CS:GO turnuvalarını izlerken size o maçın kasasının düşme ihtimali var. O kasayı anahtarsız açabiliyorsunuz. Açtığınızda çıkan skinler berbat bile olsa hatıra ablemini taşır ve üzerinde altın stickerlar bulunur.
  2. Stattrak özellikli bir skin alırsanız o skin, o silahın üzerindeyken kaç kişi öldürüldüğü silahın altındaki küçük ekranda yazar.
  3. Skinlerin yıpranma belirtileri vardır. Siz kasayı açtığınızda skin "Hasar görmüş, Fabrikadan yeni çıkmış, Görevde kullanılmış vb." bir görünüme ulaşır. Anlayacağınız üzere "Fabrikadan yeni çıkmış" silahın yıpranmamış bir görünüme, "Hasar görmüş" ise skinin en yıpranmış haline gelmesi anlamını taşır. Bu yıpranmalar sadece bir defa olur ve siz skini kullansanızda yıpranma asla artmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı