CSS dosyaları sunucuya yüklendiği zaman farklı sonuç veriyor

566156

Kilopat
Makaleler
19
Bir site yapıyorum, HTML dosyasını tarayıcımda file:/// kullanarak açtığım zaman olması gerektiği gibi görünüyor her şey. CSS dosyasında mesela arka plan rengini ayarlamışım, CSS reset çekmişim. Ama sunucuya yüklediğimde niyeyse reset CSS'in uygulanmadığını ve arka plan renginin sıfırlandığını (yani Beyaz) görüyorum. FileZilla ile yükledim dosyaları. InfinityFree kullanıyorum. Neden böyle oldu? Kodlarda hata var mı diye baktım ama yok. Olsa zaten HTML dosyasını açtığımda fark ederdim. Aynı dosyalar niye farklı sonucu veriyor? Tarayıcım Firefox 121.0.

Bir site yapıyorum, HTML dosyasını tarayıcımda file:/// kullanarak açtığım zaman olması gerektiği gibi görünüyor her şey. CSS dosyasında mesela arka plan rengini ayarlamışım, CSS reset çekmişim. Ama sunucuya yüklediğimde niyeyse reset CSS'in uygulanmadığını ve arka plan renginin sıfırlandığını (yani Beyaz) görüyorum. FileZilla ile yükledim dosyaları. InfinityFree kullanıyorum. Neden böyle oldu? Kodlarda hata var mı diye baktım ama yok. Olsa zaten HTML dosyasını açtığımda fark ederdim. Aynı dosyalar niye farklı sonucu veriyor? Tarayıcım Firefox 121.0.
CloudFlare kurulu mu?

Sunucuda dosyaları file:/// ile kullanamazsın. Eğer CSS klasöründe ise şu şekilde ayarla; "~/css/style.css" veya baştaki tilda işaretini kaldır öyle dene.

Artı -1 Eksi
CSS'si nereye attığınıza bağlı bir de önbellekteki siteyi görüyor olabilirsiniz o yüzden CTRL+F5 çekin düzelir.

File:/// kullanarakta internetteki dosyayı açamazsınız.

Artı -1 Eksi
Önbellek alıyorsunuz bunun için parametre eklemelisiniz.
styles.css?v=1
Gibi değiştirin.
CSS'de her değişiklik yaptığınızda 1 olan rakamı değiştirin manuel olarak yapmak istemiyorsanız bir değişken verin.

Yanlış anlamışsınız. Ben manuel olarak tarayıcıda açmak için file:/// kullandım zaten. Sitenin linkini yazdığım zaman farklı oluyor.

CloudFlare kurulu mu?
Hayır.

Linux kullanıyorum olmuyor.

Eğer CSS klasöründe ise şu şekilde ayarla; "~/css/style.css" veya baştaki tilda işaretini kaldır öyle dene.
Anlamadım ne demek istediğinizi. Moderatörler başlığı değiştirmiş ama HTML dosyasını görüntülediğim zaman CSS istediğim sonucu vermiyor. Asıl demek istediğim buydu. HTML dosyasının içine linkledim CSS'leri.

Önbellek alıyorsunuz bunun için parametre eklemelisiniz.
styles.css?v=1
Gibi değiştirin.
CSS'de her değişiklik yaptığınızda 1 olan rakamı değiştirin manuel olarak yapmak istemiyorsanız bir değişken verin.
İşe yaramadı.

Arkadaşlar CTRL + Shift + R yaptım Firefox için böyleymiş galiba. Sorun düzeldi.

Son düzenleme:
Yanlış anlamışsınız. Ben manuel olarak tarayıcıda açmak için file:/// kullandım zaten. Sitenin linkini yazdığım zaman farklı oluyor.

Hayır.

Linux kullanıyorum olmuyor.

Anlamadım ne demek istediğinizi. Moderatörler başlığı değiştirmiş ama HTML dosyasını görüntülediğim zaman CSS istediğim sonucu vermiyor. Asıl demek istediğim buydu. HTML dosyasının içine linkledim CSS'leri.

İşe yaramadı.

Arkadaşlar CTRL + Shift + R yaptım Firefox için böyleymiş galiba. Sorun düzeldi.

CTRL+Shift+r benim verdiğim CTRL F5'in farklı versiyonu tarayıcını bilseydim onu yazardım.

Neden bu sorunu yasadigimi simdi anladim sanirim. Ilk basta dosyalar hatali yuklenmisti. Ben parca parca CSS dosyalarini yukluyordum, mesela body.css, navigationBar.css gibi. Ve dosyalardan birisi eksik yuklenmisti. Sonra FileZilla kullandim sorunsuz aktardi dosyalari. Onbellegi temizleyince de duzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı