CSS taşan yazıyı kelimeyi bölmeden alt satıra alma

BeecoV

Kilopat
Merhabalar,

Benim bir çıktım var. Tablo kolonu içerisinde. "Deneme Deneme" şeklinde. word-wrap: break-word; yaptığımda yazıyı :

"Denem
e Deme
e"

olarak bölüyor. Ben kelimeyi bölmeden, bozmadan alt satıra geçirmesini istiyorum.

"Deneme
Deneme"

Şeklinde. Hangi CSS özelliğini kullanmam gerekiyor?

(css dosyanız)
{
width: 200px;
border: 1px solid #000000;
word-wrap: break-word;
}

genişliği hangisini seçerseniz o aralıklarda böler

word-wrap: break-word; ihtiyaci nerede duyuldu? word-wrap'in default degeri olan: word-wrap: normal; senin istedigin sonucu vermeli zaten.

LitElement kullanıyorum Javascript'te. Çektiğim CSS dosyaları kapalı kaynak bir yerden alınıyor. Ben o stilleri ezmek için etiketin içerisine style="" ile kendi stillerimi tanımlıyorum. Başka bir yerden stil dosyası geldiği için ve kapalı kaynak olduğu için gerçek genişlik değerini görüntüleyemiyorum. Benim için tek sorun, cümleyi kırıp alt satıra yazarken kelimeyi de bölmesi. Kelimeyi bölmeden direkt olarak aşağı almasını istiyorum.

LitElement kullanıyorum JavaScript'te. Çektiğim CSS dosyaları kapalı kaynak bir yerden alınıyor. Ben o stilleri ezmek için etiketin içerisine style="" ile kendi stillerimi tanımlıyorum. Başka bir yerden stil dosyası geldiği için ve kapalı kaynak olduğu için gerçek genişlik değerini görüntüleyemiyorum. Benim için tek sorun, cümleyi kırıp alt satıra yazarken kelimeyi de bölmesi. Kelimeyi bölmeden direkt olarak aşağı almasını istiyorum.

Hocam CSS tanımlamasını yaparken önce dışarıdan aldığınız kaynağı sonra sizin kendi CSS dosyanızı tanıtın en son okutulan CSS dosyası her zaman ezici olur. HTML dosyaları yukarıdan aşağıya doğru okunduğu için... Style="" tanımlaması ile uğraşmak zorunda olmazsınız.

Hocam CSS tanımlamasını yaparken önce dışarıdan aldığınız kaynağı sonra sizin kendi CSS dosyanızı tanıtın en son okutulan CSS dosyası her zaman ezici olur. HTML dosyaları yukarıdan aşağıya doğru okunduğu için... Style="" tanımlaması ile uğraşmak zorunda olmazsınız.
Hocam evet, !important yaparak da ezerim en olmadı, o tarz bilgilere sahibim fakat, komponentin olması gereken genişlik tanımı bilmediğim için, 100% versem de aynı oluyor sonuç değişmiyor.

Hocam evet! İmportant yaparak da ezerim en olmadı, o tarz bilgilere sahibim fakat, komponentin olması gereken genişlik tanımı bilmediğim için, 100% versem de aynı oluyor sonuç değişmiyor.

Div'e padding verebilirsiniz. İçeriden biraz boşluk bırakır. Harfler ve kelimeler için Word-wrap ve white-space kodlarını test edebilirsin. Kodları paylaşmadığın için tam yardımcı olamıyoruz.

En kötü sağ tık yapıp kodları incelerken dışarıdan aldığın CSS kodlarına dikkat et. Default olarak harflerin aşağıya inme durumu yok diye biliyorum.

Buldum galiba => W3Schools online HTML editor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı