CSS ve SVG uzantılı dosyalar nedir?

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar masaüstümde "PDF Düzenleme - Tarayıcınızda Çalışan ücretsiz PDF Editörü_files" isimli bir klasör var. İçerisinde de. İndir. CSS. Svg tarzı dosyalar var. Virüs mü bu? Nasıl temizlerim virüs ise?

.svg resim dosyası, .css ise Cascading Style Sheets, HTML'e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir işaretleme dilidir. VirusTotal adlı siteye taratın iki dosyayı da. Linkleri bize atın.

CSS: Web sitelerinde tasarımların yapmakta kullanıldığı dosya biçimi

SVG: Çizim dosyaları ve ayrıca her boyutta aynı kaliteyi veren dosya biçimi.

Bir web sayfasını bilerek veya bilmeyerek htm formatında kaydetmişsiniz. O klasör de kaydedilmiş web sayfasının kaynak dosyalarını içerir. Bahsettiğiniz dosyalar da web sayfasının düzgün görüntülenmesi için gereklidir. Eğer klasör silinirse aynı addaki htm dosyası düzgün çalışmayacaktır. İlgili htm dosyası ile bu klasör aynı adda olmalı ve aynı konumda bulunmalıdır. Yoksa sayfa içeriği eksik gözükür.

Örnek olarak, bu forum sayfası kaydedildiğinde şu şekilde bir dosya ve onun için kaynakları içeren klasör oluşur:
resim_2021-04-15_221356.png

Endişe etmenize gerek yok. Tehdit değildir. Kaydedilen web sayfasında CSS ve SVG dosyaları kaynak olarak kullanılmış olmalı.

.svg resim dosyası, .css ise Cascading Style Sheets, HTML'e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir işaretleme dilidir. VirusTotal adlı siteye taratın iki dosyayı da. Linkleri bize atın.
Klasör olarak yüklemeyi kabul etmiyor. Teker teker mi yükleyeceğim anlamadım tam. 3 mb dosya isterseniz upload edebilirim bir yere.

Klasör olarak yüklemeyi kabul etmiyor. Teker teker mi yükleyeceğim anlamadım tam. 3 mb dosya isterseniz upload edebilirim bir yere.
Hocam teker teker yükleyin.
Yada sıkıştırarak yükleyin. Zip, Rar yapın.
Sıkıştırınca yani Zip, Rar yapınca virüs tespit etme olasılığı düşüyor diye biliyorum ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı