Custom sıvı soğutma parça önerisi ve marka seçimi

Alpdrazi

Decapat
Daha fazla  
1 Beyler soğutma için Hydro X mi yoksa başka markalardan mı tercih edeyim?
2. Founders Edition karta Custom yapabilir miyim?
3. Bakımı nasıl olur?
4. Hangi parçalardan ne kadar almam lazım.
5. Nasıl bir kasa tercih edeyim ve yurt dışından Custom almam mantıklı olur mu?

Kasasıyla beraber sadece sistem EK gibi bir markadan alırsan 15000 liraya kadar tutabilir, öncelikle buna değer mi ona karar vermen lazım.
Bakımı tabii ki diğerlerine göre daha zor ve masraflı olacaktır, ek olarak düzenli sızdırma riski bulunacak.
Zaten Türkiye'de çok yaygın değil, alırsan dışarıdan al bence.

Duruma göre değişir, yani ben bir ara niyetlenmiştim ama başka bir zamana erteledim, sıvı olarak yüzde 70 saf su yüzde 30 yeşil antrifriz kullanabilirsin boşuna piyasada saçma fiyatlar çekilen sıvıları alma çoğu tıraş, radyatör olarak yani amacına göre uygun bir radyatör alman lazım iş bununla başlıyor aslında overclock yapacak veya render tarzı yoğun işlem gücü ve zaman gerektiren işler yapıyor isen 360mm yeter, radyatör olarak piyasadakiler malzemeden çalıyor 0,6mm kalınlığında en az alüminyum radyatör iş görür, pompa ve rezervuar olarak akvaryum için üretilen pompalar ve rezervuarlar iş görür.

Kasasıyla beraber sadece sistem ek gibi bir markadan alırsan 15000 liraya kadar tutabilir, öncelikle buna değer mi ona karar vermen lazım.
Bakımı tabii ki diğerlerine göre daha zor ve masraflı olacaktır, ek olarak düzenli sızdırma riski bulunacak.
Zaten Türkiye'de çok yaygın değil, alırsan dışarıdan al bence.

Komple satılan kit 6K ben 15k tutucağını sanmıyorum.

Duruma göre değişir, yani ben bir ara niyetlenmiştim ama başka bir zamana erteledim, sıvı olarak yüzde 70 saf su yüzde 30 yeşil antrifriz kullanabilirsin boşuna piyasada saçma fiyatlar çekilen sıvıları alma çoğu tıraş, radyatör olarak yani amacına göre uygun bir radyatör alman lazım iş bununla başlıyor aslında overclock yapacak veya render tarzı yoğun işlem gücü ve zaman gerektiren işler yapıyor isen 360mm yeter, radyatör olarak piyasadakiler malzemeden çalıyor 0, 6mm kalınlığında en az alüminyum radyatör iş görür, pompa ve rezervuar olarak akvaryum için üretilen pompalar ve rezervuarlar iş görür.

Bilgisayara bilgisayar için üretilen parça kullanırım ama antifriz olayını pek anlayamadım.

Komple satılan kit 6K ben 15k tutucağını sanmıyorum.

Bilgisayara bilgisayar için üretilen parça kullanırım ama antifriz olayını pek anlayamadım.
O konulan sular da zaten içinde antrifriz olan sular hatta kimisi boyayıp piyasaya sürüyor da bu dediğim yöntem zaten arabalar için de kullanılıyor içinde kuşku olmasın, piyasada ki radyatörler genelde ucuz malzeme kullanırlar alüminyum olması iyidir kalınlığı da en az 0.6mm olsun, yani sıvı soğutma ve elektronik parçalardan bahsediyoruz bu ikisi pek uyum içinde değil, 😅 akvaryum için üretilen pompalar ve rezervuarlar da custom kitler ile aynı o yüzden bir şüphe uyandırmasın.

Kurduğun soğutma sisteminin toplam aldığı sıvı miktarının yüzde 70'i su kalan kısmı da yeşil antrifriz olucak. DH da benim kafada bir adam var oda custom kurdu nette aratır isen incelersin, turbo soğutucusu ya da klima soğutucusu kullandı bende öyle yapacaktım pompa ve rezervuar da akvaryum için üretilen parçalar, boruları da hazır alabilirsin tabii giriş kısımlarına uygun alman ya da kurman lazım.

Geri
Yukarı