Cyberpunk 2077 grafik ayarları nasıl olmalı?

İşletim sistemi
Windows 11

Cumali.goksu

Hectopat
Yer
Kıbrıs
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i5 11400f
Msı b560m pro vdh
2x8 kingston 3600mhz
512GB sandisk m2
1 TB kioxsia m2 ssd
Palit rtx 3060
Phanteks glaccer one 240mm
Phanteks 650w
Meslek
Operatör
RAM
2x8 kingston furry beast 3600 MHz
Ekran kartı
Palit rtx 3060(OC)
Anakart
Msı b560m Pro vdh
İşlemci
İ5 11400f
2 gün önce indirimde Cyberpunk 2077 oyununu satın aldım ama grafik konusu beni pek tatmin etmedi acaba hangi ayarları yapmam gerekiyor? Sanki oyun bana biraz bulanık gibi geliyor.
Ultra ayarlarda ışın izlemeyiyse orta da kullanıyorum düşüğe aldığımda 70-80 FPS ama orta yapınca 57-70 FPS veriyor.

Nasıl bulanıklık var ki? Ben RX 570 ile 1080p medium ayarda oynuyorum. Şimdiye kadar hiç bulanıklık görmedim. Belki monitörünle ilgilidir.
Cyberpunk 2077'nin 1.5 yamasında önceki sürümlerde olmayan bir bulanıklık hissettim, genel oynanışta hissedilmese de şehirde araç sürerken hissediliyor. Buna neden olan bazı ayarları ve farklılıkları paylaşacağım. Belki benim monitörümden kaynaklı ghostingi tetikliyor da olabilir, sizde bu his yoksa öyle kalabilir.
Otomatik olarak yüksek ve Ultra ayarlarda açılan Film Greni, Kromatik Bozulma, Alan Derinliği ve Hareket Bulanıklığı ayarlarını kapatıyoruz.

Eki Görüntüle 1313618

Sol taraf bu ayarların kapalı, sağ taraf ise açık hali. Görüntüyü sabit dururken aldım.

Eki Görüntüle 1313621
Eklediğim alıntıda bir görsel var o görselde göreceksiniz bahsettiğim bulanıklığı
Eklediğim alıntıda bir görsel var o görselde göreceksiniz bahsettiğim bulanıklığı
2. Görsel sonu 621 ile biten

Neden DLSS kapatsın ki?

Sorunun temeline inmek için native çözünürlükte ilk başta deneme yapılır, düşük çözünürlükten görüntü yükselten bir programı açık bırakmak pek akıl karı değil tam sebebi bulmak için. En sonra belirtilen ayarlar kapalıyken (kromatik bozulma, motion blur vb.) sorunun çözüldüğünü onaylarsa sonrasında RT/DLSS denemeye başlayabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı