Cyberpunk'a neden para verilmeli?

Oyun daha fazla ucuzlamaz bence, zaten yerel fiyatlandırma ile orijinal fiyatının yarısına alıyoruz. Güncellemeler ile bug fix ve optimizasyon iyileştirmelerini bekleyin eğer güvenmiyorsanız.

Vuruş hissiyatını oynadığım ilk 1 saatte ben de almadım. O bir saatte eğitim esnasında çatışma olmuştu. Nasıl bir hissiyat bekliyorlar anlamıyorum. 12. saatimdeyim ve vuruş hissiyatını alıyorum. 250 TL eder mi tartışılır. Online gelene kadar içerik sıkıntılı geldi bana. Öyle deli gibi yan görev yok. Ani gelişen olaylar evet var. Yan görevler güzel tasarlanmış. Birbirini tekrar etmiyor, her seferinde farklı şeyler yaptırıyor. Oynaması keyifli. Dün gelen 1.5 GB'lik güncellemeden dolayı 15 GB bir sefer, 60 GB 2. sefer olarak tekrar indirme yaptım. Oynamak için 76.5 GB tekrardan indirdim. Başka oyun olsa çok sinirlenirdim, muhtemelen de bırakırdım ancak sinir etmedi bu durum beni. Oyun hakkında söyleyebileceğim 3 tane kötü şey. Optimizasyonu çok kötü, yakın dövüş (özellikle yumruk yumruğa) çok kötü ve son olarak 2 kez ana menüye dönmemi gerektirecek görev ilerleyişinin durması. Eğer sisteminiz iyiyse veya orta hâlli bir sistem olmasına rağmen düşük ayarda oynamak sizin için sorun yaratmayacaksa şimdi alın. Eğer sorun yaratacaksa bu sorunlar düzelirse alırsınız. Ayrıca Online ayrı satılmayacak. Bizzat oyunun içinde olacak. İndirim beklerseniz de beklediğinizle kalırsınız. Oyun sorunlu olmasına rağmen ben bunu yazarken anlık olarak 860889 kişi tarafından oynanıyor. Yakın bir örnek vereyim. Her taraf Fall Guys diye inlerken indirim beklendi. Oyunu oynayan şu an anlık 12620 kişi ve oyun indirimde. Eğer indirim bekleyecekseniz en az 1-1.5 sene beklemeniz gerekir diye düşünüyorum.

Vuruş hissiyatını oynadığım ilk 1 saatte ben de almadım. O bir saatte eğitim esnasında çatışma olmuştu. Nasıl bir hissiyat bekliyorlar anlamıyorum. 12. saatimdeyim ve vuruş hissiyatını alıyorum. 250 TL eder mi tartışılır. Online gelene kadar içerik sıkıntılı geldi bana. Öyle deli gibi yan görev yok. Ani gelişen olaylar evet var. Yan görevler güzel tasarlanmış. Birbirini tekrar etmiyor, her seferinde farklı şeyler yaptırıyor. Oynaması keyifli. Dün gelen 1.5 GB'lik güncellemeden dolayı 15 GB bir sefer, 60 GB 2. sefer olarak tekrar indirme yaptım. Oynamak için 76.5 GB tekrardan indirdim. Başka oyun olsa çok sinirlenirdim, muhtemelen de bırakırdım ancak sinir etmedi bu durum beni. Oyun hakkında söyleyebileceğim 3 tane kötü şey. Optimizasyonu çok kötü, yakın dövüş (özellikle yumruk yumruğa) çok kötü ve son olarak 2 kez ana menüye dönmemi gerektirecek görev ilerleyişinin durması. Eğer sisteminiz iyiyse veya orta hâlli bir sistem olmasına rağmen düşük ayarda oynamak sizin için sorun yaratmayacaksa şimdi alın. Eğer sorun yaratacaksa bu sorunlar düzelirse alırsınız. Ayrıca Online ayrı satılmayacak. Bizzat oyunun içinde olacak. İndirim beklerseniz de beklediğinizle kalırsınız. Oyun sorunlu olmasına rağmen ben bunu yazarken anlık olarak 860889 kişi tarafından oynanıyor. Yakın bir örnek vereyim. Her taraf Fall Guys diye inlerken indirim beklendi. Oyunu oynayan şu an anlık 12620 kişi ve oyun indirimde. Eğer indirim bekleyecekseniz en az 1-1.5 sene beklemeniz gerekir diye düşünüyorum.
Steam server'ları çöktüğü için güncelleme sorunu ortaya çıktı.
Diğer büyük oyunlar çıktığında da yaşanmıştı.

Online ayrı bir oyun olarak çıkmayacaksa ben diğer hataların düzeleceği ve 250 TL'ye değeceğini düşünüyorum. Online çıkacağı için yapılan bir pazarlama taktiği olabilir. Korsanı engellemeyip herkesin oyunu oynayıp sevmesini sağlamak. Daha sonra Online olduğu için satın almaya zorlamak.

Oyun RPG değil. Eğer RPG oyun oynamak istiyorsanız Deus Ex, Fallout, Skyrim, Divinity oynayın. Oyunda diplomasi yok ya! Seçimlerin oyuna etkisi yok. 250₺ etmez. Aksiyon iyi, açık dünyada dolu NPC var, ama canlı hissettirmiyor. Diğer oyunlarda bazı düşmanları konuşarak geceğilirken bu oyunda öyle bir şey yok. Ağır downgrade yemiş.

60 Dolarlık oyunu ülkemizde 30 dolar bazında satıyorlar.
Daha ucuzlaması firmaya haksızlık olur.
Türkçe desteği böyle bir büyük yapımda verilmiş.
Daha önce oynadığın oyunlara nazaran daha farklı şeyler sunuyor.
Gayet kaliteli ve oyuncu dostu bir firmadan iyi bir oyun çıkmış.
Güncellemeler geliyor bence alınır.
Tabii ki olabilir, eğer kullanıcı oyunu beğenirse alsın.

Adamlar acık acık diyor iyi oyun yaptıysan korsan oynayan biri elinde para olunca sana hakkını verir %100 haklı değiller korsan oynayıpda vermeyecek vardır.
Ayrıca şirket yanlış hatırlamıyorsam Polonya'lı ve Polonya'da yaşanan oyun sıkıntılarını da bildiği için bu tür hataları oyunculara sunmak istemiyorlar, gerek para birimleri düşük olup onlarında ülkelerinde para deyeri düşüklüğünden gerekse korsan koruma için kullanılacak yolun oyunculara kötü oyun yaşatacağından bu nedenle Cyberpunk 2077 Türkçe ve her ülkeye ayrı fiyatlandırma yapıldı.
Verilmeli mi bence verilir tabii sövenlere de sayanlara da saygım var ama Witcher 3'de ilk zamanlarda bu oyun gibiydi ama ileride düzeldi CD Red'in yaptığı oyunları ilk zamanlarda bug ve hatalarla eleştirmek cok doğru olmaz.
Uzun lafın kısası eğer zorlanıyorsan almakta alma ama elinde olunca haklarını ver.

Geri
Yukarı