D diskine dosya nasıl taşınır?

• Konuyu başlatan rhn0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 788

rhn0

Yoctopat
Herkese merhaba. Windows 10 Pro kullanıyorum, bugün yeni bir D sürücüsü oluşturdum fakat içine dosya atınca o dosyayı kopyalıyor, yani direkt içine bırakmıyor. Bu da gereksiz zaman kaybına sebep oluyor. Atmasını beklemek, diğer yerden silmek gibi. Özellikle ağır dosyaları atarken daha çok sıkıntı oluyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Sağ tık yapıp Kes deyin ve sonrasında atacağınız konuma taşıyın.
Kesme işlemini hayatımda birkaç defa yapmışımdır çünkü hep kopyalama işlemi ile aynı olduğunu düşündüm. Açıkçası şimdi de pek fark göremedim. Dosyayı D diskine sürükleyip bıraktığımız anda atmasını ve eski yerinden kaybolmasını istiyorum. Bu mümkün mü?

Kesme işlemini hayatımda birkaç defa yapmışımdır çünkü hep kopyalama işlemi ile aynı olduğunu düşündüm. Açıkçası şimdi de pek fark göremedim. Dosyayı D diskine sürükleyip bıraktığımız anda atmasını ve eski yerinden kaybolmasını istiyorum. Bu mümkün mü?

Tamam işte, kesme işlemi dosya konumundan yapıştırılan konuma bir taşıma işlemi gerçekleştirir. Kopyalamayla farkı ise eski dosya konumunda o dosyayı bırakmaz.

Tamam işte, kesme işlemi dosya konumundan yapıştırılan konuma bir taşıma işlemi gerçekleştirir. Kopyalamayla farkı ise eski dosya konumunda o dosyayı bırakmaz.
Dediğinizi yapıyorum fakat dosya iki tarafta da görünüyor, içine baktım her şey olduğu gibi. Sanırım sizde bu sorun olmadığı için bahsettiğiniz işlem düzgün çalışıyor, bu yüzden birbirimize anlatamıyoruz 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı