D-Link Modeme bağlı cihazlar nasıl görülür?

Rustyn

Hectopat
Herkese merhaba. Bilgisayarıma kablolu olarak bağlantı sağlamaktayım. Fakat evde interneti sömüren bir cihaz var. Kablosuz interneti kapattığımda internet normale dönüyor fakat açtığımda indirme ve upload ( zaten çok değil ) iyice kötüleşiyor. Şimdi ben bu modeme bağlı cihazları ve bunların neyi ne kadar harcadığını görebiliyor muyum? Modemin modeli D-Link.

Modem arayüzünden giriş yapın, kablosuza tıklayıp hangi cihazın ne hız aldığını görün isterseniz cihazı engelleyin ya da kablo suz kulanım sınırı koyun belli bir hızın üstüne çıkamayacaktır.

Modem arayüzünden giriş yapın, kablosuza tıklayıp hangi cihazın ne hız aldığını görün isterseniz cihazı engelleyin ya da kablo suz kulanım sınırı koyun belli bir hızın üstüne çıkamayacaktır.
Screenshot_2.png
Burada öyle bir ayar göremedim. Diğer sekmeleri de karıştırdım ama yok sanırım öyle sınırlama vs. Modemden modeme değişiyor olabilir mi?

Eki Görüntüle 889207
Burada öyle bir ayar göremedim. Diğer sekmeleri de karıştırdım ama yok sanırım öyle sınırlama vs. modemden modeme değişiyor olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben böyle yapmıştım.

Her seçeneğe baktım, sanırım benim modemimde hız sınırlaması gibi bir özellik yok :(. Bunun için herhangi bir program vs. var mıdır? Mümkün müdür program ile hız sınırlamak?

Maalesef bilmiyorum biraz araştırın.
Ufak bir araştırmadan sonra size netcut programını önermeye geldim bu uygulama ile internetinizle ilgili istediğinizi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uygulamayı kurmak istediğimde aynı zamanda WinPcap adlı bir uygulamayı da kurmamı istiyor. Bu programların bilgisayara herhangi bir zararı olmaz değil mi?
Maalesef bilmiyorum biraz araştırın.
Ufak bir araştırmadan sonra size netcut programını önermeye geldim bu uygulama ile internetinizle ilgili istediğinizi yapabilirsiniz.

Ben yine de yükledim ve denedim. Dediğiniz gibi internet üzerinden her şeyi ayarlayabiliyorum. Çalışıyor, teşekkür ederim. Fakat yine de bunun bilgisayarıma zarar verme gibi bir olasılığı olup olmadığını bilmek isterim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı