Çözüldü D.O.C.P RAM hız aşırtma yapınca bilgisayar 3 kere kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Konuyu BIOS olayı çözdüyse çözümü işaretlemenizi rica ediyorum.

Değilse, çözümü aktarın ki başkaları faydalanır.

Sizin AGESA muhtemelen 1.2.0.4 veya 1.2.0.5'ti, o sürümler hatalı. Her ne kadar 1.2.0.6b fix sürüm olsa da en stabil 1.2.0.3a/c.

3600'e çıkmaması, 3466'da kalması anakartın kıllığı olabilir. 3000 üstü normal, çok da zorlamayın.

D.O.C.p zaten XMP'nin ASUS isimlendirmesi hocam. Aynı şey.

BIOS güncellemesi yaptım onun bir yararı oldu mu olmadımı bilmiyorum ama 3400 MHz de sıkıntısız çalışıyor.

BIOS AGESA sürümünün hatalı muhtemelen o sürümde, 4203 beta çıkmış, onu veya 4002'yi deneyin.

Teşekkürler BIOS son sürüme güncelledim ama maalesef ki 3600MHz çalışmadı, 3400 MHz'de çalışıyor. Yardımın için teşekkürler konu çözülmüştür.
3466 MHz üstü bilgisayar kendini kapatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu BIOS olayı çözdüyse çözümü işaretlemenizi rica ediyorum.

Değilse, çözümü aktarın ki başkaları faydalanır.

Sizin AGESA muhtemelen 1.2.0.4 veya 1.2.0.5'ti, o sürümler hatalı. Her ne kadar 1.2.0.6b fix sürüm olsa da en stabil 1.2.0.3a/c.

3600'e çıkmaması, 3466'da kalması anakartın kıllığı olabilir. 3000 üstü normal, çok da zorlamayın.

Çözüm
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…