D segmenti araçların güncel yakıt tüketim değerleri nedir?

Üstadı'm

Decapat
Güncel D segmenti otomobiller olan Passat, SuperB, 508 gibi araçların yakıt tüketimi verileri nasıldır?
İnternette bulunan istatistikler inandırıcı gelmiyor, bizzat deneyimleyen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
7 ile 9 litre arası değişiyor. Ben 2017 SuperB kullanıyorum şehir içi ortalama 7 litre yakıyor. Şehirler arası yollarda az taktırmak için bir deneme yapmıştım 4 litreyi gördüm, tabi bu değeri çok dikkat ederek yakaladım. Kısaca şehiriçi normal kullanım 7 litre, şehir dışında 5 ile 6 arası.

Teknik veriler (motor/şanzıman/ağırlık/cd değeri) haricinde kullanılan coğrafya, rakım, kullanan kişi, hava koşulları, trafik düzeyi, kullanım mesafeleri hatta tercih edilen lastik gibi parametrelerin hepsi yakıt tüketimini etkiliyor. Kısacası kesin olarak X litre yakıyor demek pek mümkün değil.

Ayrıca SuperB değil! Superb... Bütün ülke sözleştiniz mi yanlış yazmak için? Kanser oldum göre göre.

Son düzenleme:
Teknik veriler (motor/şanzıman/ağırlık/cd değeri) haricinde kullanılan coğrafya, rakım, kullanan kişi, hava koşulları, trafik düzeyi, kullanım mesafeleri hatta tercih edilen lastik gibi parametrelerin hepsi yakıt tüketimini etkiliyor. Kısacası kesin olarak X litre yakıyor demek pek mümkün değil.

Ayrıca SuperB değil! Superb... Bütün ülke sözleştiniz mi yanlış yazmak için? Kanser oldum göre göre.
Bazıları Superb bazıları Superb'in bir anlamı yok SuperB diyor. Bilmiyorsan Technopat'taki moderatör ekibi SuperB olarak kabul ediyor 👍

bazıları Superb'in bir anlamı yok SuperB diyor.
Superb'in anlamı belli. Yanlış kullanımı inatla devam ettiriyorsun. Bak bakalım Skoda nerede küçük harf kullanıldığında B harfini büyük yazmış?

Bilmiyorsan Technopat'taki moderatör ekibi SuperB olarak kabul ediyor 👍
O yüzden mi başlıkta gördüğümde üşenmeyip her raporladığımda küçültülüyor? Yanlış yanlıştır, yanlışı inatla devam ettirme kafası bu yapılan. Superb'in de güzel bir anlamı vardır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı