D-Smart 3Mbps'u geçmiyor

Quaresma

Hectopat
Merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var d-smart aldık getirip kurdular falan burayı geçiyorum ama internet hızım 3mbps geçmiyor.
ads%C4%B1z-png.8873

Biz alırken 16 Mbps diye aldık ama daha 401 Kbps geçtiğini göremedim adam bize kablo çekerken bunla idare edin 2 güne yenisini getircem dedi kablodan olma olasılığı varmı bide acaba
10360712_904968622864013_1772841675152872526_n.jpg

Şu aşağıda yazan 16 Mbps oluyor dimi yanlışlıkla 8 falan vermiş olamaz dimi ?

Bende dsmart kullanıyorum hızım 8 mb ama nedense hiç 6 dan yukarı çıkdını görmedim. Daha önce doping,ttnet kullandım ttnet varken 8 mb de 10 mb hız alıyordum sonra doping oldu hız 8'di 8'de kaldı dsmart yine 8 ama hız 5 buçuk 6 civarı hiç 6 yı geçmiyor.Kaplo kaynaklı derken ben anlam veremedim hangi kaplo?

Son düzenleme:
Klasik bir durum, her dağıtıcıda var böyle durumlar, ben de bıktım açıkçası. Ben TTNET kullanıyorum, 3-4 yıl sorunsuz kullandığım 8 Mbps pakette (bu hızlara ulaşıyordu) değişiklik yapıp yalın internet olarak değiştirdim ama hız yine 8 Mbps olarak kalacaktı. Yani ne altyapıda, ne modemde, ne kablolarda değişiklik yapılmadı, sadece telefon hattı iptal edildi. Değişim yapılır yapılmaz hız 200 Kb/s civarına düştü. Arayıp durumu bildirdiğinizde size söyleyecekleri belli şeyler var. Kota aşımı yapmış olabilirsiniz diyorlar, yapmadığınızı belirtince altyapınız uygun olmayabilir diyorlar, "ama daha önce bu hızlara çok rahat ulaşıyordum aynı altyapıyla" dediğinizde arıza raporu göndereceklerini söylüyorlar. Ben bu interneti bu hızda 2 aydır kullanıyorum, arıza ekibi geldi ama bir değişiklik olmadı. Ne oluyor, ne yapıyorlar, nerede sıkıntı var gerçekten kestiremiyorum ama bu durumu yaşayan insanların sayısı az değil. Ayda bilmem kaç lira para veriyoruz ama kullandığımız internet her zaman kota aşımıyla sınırlandırılmış gibi. Bir diğer dayanakları da "8 Mbps internet değil, 8 Mbps'e kadar internet sunuyoruz". O hızlara ulaşmadıktan sonra 100 Gbps'e kadar hızlarda internet sunuyoruz deseler de bir şey değişmeyecek.

Birazcık sinirimi kustum buraya, kusura bakmayın :) Siz yine de kablo değişimini deneyebilirsiniz. Bunun için hem modeme bağladığınız telefon hattı kablosu, hem ethernet kablonuzu hem de daha zor ve asıl önemli olanı, evin duvarları içindeki kabloyu değiştirebilirsiniz. Duvardaki kabloları güncel olan CAT-6 kablolarla değiştirebilirsiniz. Bunun için duvarları kırmaya, dökmeye gerek yok tabii, işin ustaları bazı ekipmanlarla rahatça yapabiliyor. Bunları bir araştırın sorun çözülmezse. Bol şans

Yalın kullanıyoruz biz interneti dışarıdan kablo çektiler direk modeme bağladık adam bunla idare edin 2 gün sonra yenisini getircem dedi ondanmı diye şüpheleniyorum 16 Mbps olmuyorsa 8 Mbps alırdım ordaki adam beni 16 ya ikna kıldırdı onlada görüşücem bakayım 2 sene zorunlu yaptık bide 2 sene boyunca ben hep 3Mbps mi kullancam bu ne sorumsuzluktur. Konuştuktan sonra ayrıntıları yazarım.

Hiç bi sorun olmadı şimdiye kadar taki dsmart abonesi olana kadar digerlerinin verdigi hızı vermiyolar, dsmart 8mb aldım ama 6 mb civarı hızım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı