D-Smart net hız artışı

443595

Hectopat
24 MBPS VDSL2 paket kullanıyorum. Normalde Wifi ile 22/5 değerleri alıyorken şuan 26/11 hız alıyorum. PİNG ise sabit 11-12 alıyorum. Sizde durumlar nedir? Firmaya çok fazla kötü yorum geliyordu. Ama 4 aydır kullanıyorum gayet iyi bir firma.
Ekran görüntüsü 2023-04-26 202822.png

24 Mbps VDSL2 paket kullanıyorum. Normalde Wi-Fi ile 22/5 değerleri alıyorken şu an 26/11 hız alıyorum. Ping ise sabit 11-12 alıyorum. Sizde durumlar nedir? Firmaya çok fazla kötü yorum geliyordu. Ama 4 aydır kullanıyorum gayet iyi bir firma.Eki Görüntüle 1755883

Yani dowlandda bazen oluyor bende de TTNET bende de 2 MB falan artardı ama upload bana normal gelmedi. Bir de hocam yapmayın bırakın kullanın ne olacak millet yüksek hiz ister bizimkiler neden yükseldi der ama yüksekte isteriz 🤣🤣

Türk Telekom internet hızlarını güncelledi, artık eskisinden daha fazla upload hızı sağlıyor destekleyen altyapılarda. Sebebi budur muhtemelen, D-Smart'ın kendi altyapısı değil çünkü Türk Telekom'un altyapısını kiralıyor bildiğim kadarıyla.

İlgili makale:

Yani dowlandda bazen oluyor bende de TTNET bende de 2 MB falan artardı ama upload bana normal gelmedi. Bir de hocam yapmayın bırakın kullanın ne olacak millet yüksek hiz ister bizimkiler neden yükseldi der ama yüksekte isteriz 🤣🤣
Yok ya kullanırım kullanmasına da birden Upload bu kadar artınca merak ettim.

D-Smart'ın kendi altyapısı değil çünkü Türk Telekom'un altyapısını kiralıyor.
Hız testinde Türkcell sunucusu gözüküyor.

Türk Telekom internet hızlarını güncelledi, artık eskisinden daha fazla upload hızı sağlıyor destekleyen altyapılarda. Sebebi budur muhtemelen, D-Smart'ın kendi altyapısı değil çünkü Türk Telekom'un altyapısını kiralıyor bildiğim kadarıyla.

İlgili makale:

AAA harbimi bu bende diyorum bu aralar neden indirme hızım 4 MB falan dur bir test yapayim.

İlgili makale:

Denedim söylendiği kadar değil ama uploadda artış var ve bu kadar kullanıma 24 MB download iyi 35'ten.

Hız testinde Türkcell sunucusu gözüküyor.
Bildiğim kadarıyla o farklı bir mesele, test yapılırken alınan veya gönderilen dosyanın hangi sunucuyla yapılacağının seçimi o hangi interneti kullandığın değil. O sunucu sana ne kadar yakınsa test sonucu o kadar iyi çıkacaktır.

Şu an ISS olarak D-Smart gözükür ama aslında D-Smart'ın kendi altyapısı değil kullandığın internet, bir arıza yaşadığında arızayı çözmek için Türk Telekom yetkilileri gelecektir D-Smart yetkilileri değil. Zamanında D-Smart 3 hafta internetsiz bıraktı beni ordan epey tecrübe edindim :D

Geri
Yukarı