DA-V4 sıcaklık değerleri

Kisprow

Centipat
Kısa süre önce DA-V4 isimli toplama sistemi kullanmaya başladım. Bilgisayarın gücünü test etmek için gerçekten zorlayıcı bir oyun gerekiyordu ve ben de Devil May Cry 5'i indirdim. Ekran kartının Overclockunu açtım, MSI Booster'dan oyun moduna verdim ve oyunu ultra ayarlarda açıp oynamaya başladım. Oyun açıldıktan birkaç dakika sonra kasanın fan sesi arttı, sıcaklık değerine baktığımda 80 dereceyi bulmuştu. Ve GPU %100 kullanımdaydı. Merak ettiğim şey bu değerler normal mi? Kasada ekstra bir soğutucu yok. Herhangi bir zararını görür müyüm bu değerlerin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normaldir. Bu sıcak günlerde normal. 85'e kadar sıkıntı çıkmaz. Ben de DA-V4 kullanıcısıyım. 85'ten sonra da çıkmaz ama zorlamamak gerekir. Fanların yüksek düzeyde çalışmasından kaynaklı bir durum o da normaldir.
Overclockunu nasıl açtın?

80 derece biraz yüksek. Ayrıca overclocku açtım derken neyi kastettin? Frekansları mı arttırdın?

Bu sıcak yaz günlerinde 80 derece fena değildir. Sorun teşkil etmez. Yüksek de sayılmaz. Kasada ki fan sesinin artmasıda sıcaklıkla doğru oranda fan devrinin artmasıdır. Ultra grafik seçeneklerinde Devil May Cry 5 diyorsun GPU'nun %100 olması kadar normal birşey yok. Ekran kartın tam kapasite ile çalışıyor işte sevinmelisin 😄

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı