Daemon Tools Lite kurulumunda virüs uyarısı

HeNiX

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün .iso uzantılı bir dosyayı açmak için Daemon Tools Lite indirdim ve kurulumunu başlattım ama kurulum tam biterken Kaspersky virüs uyarısı verdi ve kurulumu sonlandırdı. Sonrasında virüslü gördüğü dosyaları sildi ve tam tarama başlattı. Tam tarama sonucu temiz çıktı. Sizce neden Daemon Tools Lite programını virüs olarak gördü?

Kendimi düzgün ifade edememişim kusura bakmayın. Açacağınız iso dosyası bir oyun veya crack barındıran bir derleme olabilir. Bu sebeple o derlemeyi çıkartan uygulamayı virüs olarak görmüş olabilir.
Neyi virüs olarak gördüğünü kontrol ettiğimde Daemon Tools kurulum dosyasının kaynaklarındaki Fusion.dll olarak gözüküyor.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Bugün .iso uzantılı bir dosyayı açmak için Daemon Tools Lite indirdim ve kurulumunu başlattım ama kurulum tam biterken Kaspersky virüs uyarısı verdi ve kurulumu sonlandırdı. Sonrasında virüslü gördüğü dosyaları sildi ve tam tarama başlattı. Tam tarama sonucu temiz çıktı. Sizce neden Daemon Tools Lite programını virüs olarak gördü?

Daemon Tools´un lite versionu adware olduğu için takılmış olabilir. Alternatif olarak ISO dosyalarını açmak için 7-Zip´i kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı