Dahili ve harici ekran kartı arasında geçiş

aliuygarerdonmez

Centipat
Selamlar herkese sağlıklı günler dilerim. Bilgisayarımda 2 adet ekran kartı görünüyor ben dahili olana RAM'den kısarak GB aktardım ve R5 olanı iptal edip CS:GO girmek istiyorum fakat R5 devre dışı bıraktığımda oyun calışmayı durdurdu hatası alıyorum geri aktif edince oyun sorunsuz açılıyor. Çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,2 KB · Görüntüleme: 47
R5 sıralama olarak daha üstte yer aldığından devre dışı bıraktığınızda muhtemelen R4'ün de bazı işlevlerini engelliyor. Radeon Ayarları altından oyunun Exe'sini dahili GPU kullanacak şekilde ayarlayabilmeniz lazım.

Ayrıca Windows 10'a geçerseniz kullanılacak GPU'yu doğrudan Windows ayarları altından seçebilirsiniz.

R5 sıralama olarak daha üstte yer aldığından devre dışı bıraktığınızda muhtemelen R4'ün de bazı işlevlerini engelliyor. Radeon Ayarları altından oyunun Exe'sini dahili GPU kullanacak şekilde ayarlayabilmeniz lazım.

Ayrıca Windows 10'a geçerseniz kullanılacak GPU'yu doğrudan Windows ayarları altından seçebilirsiniz.
cevabınız için çok teşekkür ederim. win10 maalesef çok yavaşlatıyor yeni win7 yaptım mecburen. win7 için radeon ayarlarından olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı