Dambıl mı, Direnç Lastiği mi?

Dambıl mı direnç lastiği mi?

• Oy verenlerin toplamı
    25

Bilişsel Hack

Hectopat
Makaleler
26
Daha fazla  
Dambıl diyen var.
Direnç bandı daha zorlayıcı ve kaslara noktasal olarak etki ediyormuş.

Yani dambılda yapılan tüm hareketler direnç lastiği ile yapılabilirmiş. Ama direnç lastiği ile yapılan tüm hareketler dambılla yapılamazmış.

Lütfen sadece bilgi sahibi olanlar cevap yazsın.

Dambıl tabi ki. Direnç lastiği ile benche uzanıp gögüs press veya fly nasıl yapılabilir? Bir de dambıl serbest ağırlık olduğu için sağ ve sol kol dengenizin geliştirilmesinde daha etkili olabilir. Direnç lastikleri daha etkili olsaydı spor salonlarında dambılları kaldırır daha ucuz olan lastiklere geçerlerdi.

@Assistant fly falan bilmiyorum ama göğüs için hareketleri var. Baya çok hareket çeşidi var direnç lastiğinin videolara baktım. Tüm vücuda etki ediyor.
Spor salonunda çalışan birinin yorumu şöyle :
6 aydır evde spor yapıyorum. Ondan önce spor salonunda çalışıyordum şimdi vaka durumundan dolayı evdeyim. Sana şöyle söyleyeyim dambıla gerek yok. Direnç lastiği ile çalışıyorum ben dambil kullanırken hissettiğim kası direnç lastiği ile çalışırken daha çok hissediyorum. Direnç lastiği aslında bir nevi spor salonundaki makineler gibi.
@BrnKrkz @emregunel0 Neden direnç lastiği dediniz?

Son düzenleme:
Dambıl diyen var.
Direnç bandı daha zorlayıcı ve kaslara noktasal olarak etki ediyormuş.

Yani dambılda yapılan tüm hareketler direnç lastiği ile yapılabilirmiş. Ama direnç lastiği ile yapılan tüm hareketler dambılla yapılamazmış.

Lütfen sadece bilgi sahibi olanlar cevap yazsın.
Dambıl daha iyidir. Direnç bandı ise ısınma için.

Bu konunun geçerliliği kalmadı hocam. Direnç lastiği almaya karar verdim. Anlıyorsanız bu işlerden hangisi iyidir?

Hem dambıl hem direnç bandı alsan ve ikisini egzersizlerine dahil etsen daha mantıklı değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı