Dambılın Boya Etkisi Var mı?

BrainHacker

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Königswinter
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Talebe
Dambıl ile kol ve göğüs kaslarına çalışmak boyun uzamasını durdurur mu ya da boyu kısaltır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, aksine boyun uzayabilir. Bende bir aralar çok araştırmıştım. Herkesin bildiği bir yanlış var, bu kas çalışınca boyum uzamaz derdi kesinlikle bir efsane. Çin' de boyla ilgili bir araştırmada bir köy seçilmişti, bu köydeki çocuklar hep ağır yük taşıyorlardı. O yüzden kas çalışmanın boya kötü bir etkisi olduğu düşünüldü. Ama işin aslı çocuklar, beslenme sorunu yaşadıkları için boyları uzamıyordu. Yani etkisi olmaz, kas çalışabilirsin.

20 kilo ile başlamanızda bir sakın yok gibi eğer yapamazsanız fazla zorlamayın 10 veya 15 kilo ile yapın. Çünkü bu hatayı ben yaptım bi ara ilk defa çalışmaya başlamıştım gene 20 kilo ile her kaldırdığımda kolumdan parmaklarıma kadar sızı hissediyordum akşamları yatamıyordum.

İnternetten dambıl programlarını araştır ve onlara göre çalış, kafana göre çalışmayla hiçbir şey olmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı