Dark Freezer X129 RGB fan adaptörü önerisi

TMizaj

Femtopat
Daha fazla  
Bugün kasama Dark Freezer X129 RGB montajını yaptırdım ancak montajı yapan kişi anakartta fanların RGB'si için bir giriş olmadığını söyledi. Ek bir adaptör gibi bir şey varmış ama tam olarak anlayamadım. Bilen birileri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Kasa modeline tam hakim değilim ama şunun gibi bir kontrolcüden bahsediyor olmalılar:

Kasa modeline tam hakim değilim ama şunun gibi bir kontrolcüden bahsediyor olmalılar:

Bana anlattığı böyle bir şey değildi sanırsam. Soğutucunun boştaki kablosunu dışarıdan prize takılı bir adaptör tarzı bir şeyle bağla falan dedi.

Ben hiç direkt bir adaptörle fişe takılan bir kasa fanı RGB'si görmedim. Genelde bunlar PC'nin PSU'sundan güç alan kontrolcülerdir. Kontrolcüye bağladığın RGB'ler de kumanda aracılığıyla yönetilir.

1654691572643.png

Kasanda 3pin 5v ARGB led girişi yoksa ledleri kontol edebilmen için bununla uyumlu bir kontrolcü şart. Ürününde yukarıdaki bağlantılar var.

En soldaki PWM CPU girişine takılan fan pervanesi güç kablosu. Ortadaki ikisi de eğer ARGB kontrolcün varsa ana kart üzerinde veya harici, ona bağlayarak ledleri kontrol etme amaçlı. En sağdaki kontrolcü vs. olmadan RGB'lerin kontrol edilemese de en azından yanması için PSU'dan çıkan sata güç kablosuna bağlanabilen bir başlık. Sadece + - güç vererek ledlerin sadece rainbow efektiyle yanmasını sağlayacaktır. Dİğer ortadaki ikisi dediğim gibi kontrol edebilmen için ledleri gerekli. Ama yine de Satadan güç alarak ledlerin yanacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda da açık şekilde anlatıyor tam dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı