Dark Souls 2 için öneriler

TarcJdg

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar DS2 indirdim bu sabah fakat daha önce Skyrim de dahil benzer bir oynamadım. Yeni başlayanlara önerileriniz nelerdir?

Öncelikle klavye ve mouse ile değil de bir oyun kolu ile oynamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü klavye mouse ikilisi sizi bazı yerlerde zorlayacaktır. 2. Olarak birden fazla karakter yaratma seçeneğiniz var;
Büyücü, kılıç ustası vs. gibi. Bunları YouTube üzerinden araştırabilirsin. Büyücü erken aşamada zorlar seni ama sonradan teklersin herkesi. İlk defa oynacaksan kılıç ustasını öneririm. Oyun ile alakalı çok fazla ayrıntı var. İşte belli bir kol kuvvetin olmayınca kılıcı etkin kullanamıyorsun vs vs. YouTube'da Türkçe olarak anlatım yapan YouTuber'ler var. Bunları araştırıp izleyip öyle başla. Ayrıca çok fazla ölüm yaşayacaksın sinirlerine hakim olman gerekiyor. Ayrıca bir bölgede ne kadar çok ölürsen o kadar oradaki düşmanlar güçleşiyor. Dediğim gibi çok detay var YouTube üzerinden araştır. Ayrıca Türkçe yama indirirsen çok daha kolay olur.

"Just level up ADP bro"

Oyunun düşman hitboxları ve ana karakter evade window'u rezalet, bu nedenle bariz bir şekilde kaçabildiğiniz bir saldırıdan hasar almanız epey can sıkıcı olabiliyor. Dark Souls 2 geliştiricileri yukarıda saydığım bu tamamen teknik olması gereken 2 detayı oyunun içindeki bir istatistiğe (ADP) bağladığı için başlangıçta bu istatistiği birazcık arttırmak oyun deneyimini olumlu yönde etkileyecektir.

ADP'yi en azından 15 yapsanız oyun biraz daha çekilesi bir hal alıyor açıkçası. Fakat böyle dedim diye tüm odağınızı bu istatistiği arttırmaya çalışmayın asla, ADP'yi hiç arttırmasanız bile oyunu rahatlıkla bitirebilirsiniz çünkü. ADP sadece işleri biraz daha çekilesi kılıyor o kadar.

Arkadaşlar öncelikle teşekkürler önerileriniz için. İkinci olarak, Human Effigy kullanmayım demişler internette aynı görevi gören başka hangi itemler var?

Arkadaşlar öncelikle teşekkürler önerileriniz için. İkinci olarak, Human Effigy kullanmayım demişler internette aynı görevi gören başka hangi itemler var?
Başka eşyaya gerek yok Human Effigy kullanın, sadece her öldüğünüzde kullanmayın yeterli. Takıldığınız bir bossta kullanmanın zararı yok ama her öldüğünüzde kullanırsanız muhtemelen yetmeyecektir o yüzden öyle söylüyorlardır. Aksi takdirde Human Effigy kullanmamak için sebep yok.

Oyunda hiçbir zaman Human Effigy eksikliği çekmedim ben mesela, oyun bol bol veriyor Human Effigy eğer düzgünce keşif yapıyor iseniz.

Ring of Binding adlı yüzük oyundaki ölünce eksilen canınızı %25 oranında düşürüyor onu da söyleyeyim. Yani canınızın %50'sini kaybetmek yerine %25'ini kaybediyorsunuz bu yüzük takılıyken, kullanmayı isteyebilirsiniz. Özellikle yeni başlayan oyuncular için tavsiye ederim bu yüzüğü.

Başka eşyaya gerek yok Human Effigy kullanın, sadece her öldüğünüzde kullanmayın yeterli. Takıldığınız bir bossta kullanmanın zararı yok ama her öldüğünüzde kullanırsanız muhtemelen yetmeyecektir o yüzden öyle söylüyorlardır. Aksi takdirde Human Effigy kullanmamak için sebep yok.

Oyunda hiçbir zaman Human Effigy eksikliği çekmedim ben mesela, oyun bol bol veriyor Human Effigy eğer düzgünce keşif yapıyor iseniz.

Ring of Binding adlı yüzük oyundaki ölünce eksilen canınızı %25 oranında düşürüyor onu da söyleyeyim. Yani canınızın %50'sini kaybetmek yerine %25'ini kaybediyorsunuz bu yüzük takılıyken, kullanmayı isteyebilirsiniz. Özellikle yeni başlayan oyuncular için tavsiye ederim bu yüzüğü.
Peki nereden bulabilirim bu yüzüğü?

Geri
Yukarı