DataExchangeHost.exe Nedir? Virüs Mü?

AqsinAli

Hectopat
Bilgisayarı açtım ve görev yöneticisine girdim sıradan bir gün benim için tabii. Hep oraya girerim ilk. "Veri Değiş Tokuşu Ana Bilgisayarı" diye bir arkaplan işlemi ile karşılaştım. Bunu iki kezdir görüyorum ve hemen 1 dakika sonra da kapanıyor.

DataExchangeHost.exe adı ile olan bu işlem nedir, sisteme ait mi yoksa sonradan sisteme dahil olmuştur. Virus müdür?

Resimdeki internetten bulduğum resim, bende Türkçe geçiyordu "Veri Değiş Tokuşu Ana Bilgisayarı" diye.
42a15ff92958d1e03f4c3d3a0c9b346d.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Paket alış verişi ile alakalı Microsoft'un dosyası. Zararlı olduğunu düşünüyorsan HJ raporu ekleyebilirsin. Aktif uygulama ve hizmetlerini kaynağından görüp net bir şey söyleyebilirim. HijackThis Log Paylaşımı ve Çözümleri
Virüsse şayet Windows 10'un veya sıradan antivirüsler tespit edemezler mi? Bunu bilmek istiyorum her virus antivirüsü takılmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'un kendi güvenlik önlemleri (Defender, Smart Screen, Güvenlik Duvarı) genel olarak yetersiz fakat temel zararlıları temizleyip engelleyecek nitelikte. Her zararlıyı tespit edebilecek bir güvenlik yazılımı şu an için yok fakat kaliteli güvenlik yazılımları kullanmak zararlının sisteme entegresini engeller. Alternatif tarama amaçlı yazılımlarla tarama yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı