Çözüldü DaVinci Resolve ile HEVC'ten MP4'e dönüştürülen videoda ses yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
İcra Katibi
Başlıkta da belirttiğim gibi elimde HEVC formatından dönüştürdüğüm MP4 videolar var.
Videoyu normal olarak izlediğimde ses var sorun yok ancak DaVinci Resolve programına attığımda ses kayboluyor.
İşin tuhaf tarafı ses dosyası var olarak gözüküyor ama tamamen boş bir şekilde,
Harici ses kaydı yaptığım için ilk başlarda çok dert olmuyordu ancak harici ses ile videoyu eşitlemek, videonun orijinal sesi olmayınca zor olmaya başladı.
Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
OBS filan değil raw 4k video işliyorum h264 işimi görmez sorunun çözümü bambaşka bir noktadaymış. Mp4 olmasına karşın Davinci için Mov olarak gözüküyordu galiba yazılımsal bir sorundan kaynaklı, dönüştürme işlemi yapmak yerine Davinci'ye direkt olarak plugin kurdum ve sorun bitti gitti.
OBS v.b programdan kendi ekran görüntünü kaydediyorrsan H264 CBR daha basit olur işlemek için şu an. H265 tümüyle VBR : HVEC'lerde variable/değişken bitrate olduğundan problem yaratabiliyor ücretsiz versiyonda.

HVEC açabiliyor musun standart sistemde, codec'leri yüklü yani?

Peki DaVinci'ye atıp, projeyi kaydedip, kapatıp açtığında boş olarak mı geliyor ses - export yapmadan?

OBS filan değil raw 4k video işliyorum h264 işimi görmez sorunun çözümü bambaşka bir noktadaymış. Mp4 olmasına karşın Davinci için Mov olarak gözüküyordu galiba yazılımsal bir sorundan kaynaklı, dönüştürme işlemi yapmak yerine Davinci'ye direkt olarak plugin kurdum ve sorun bitti gitti.

Çözüm
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…