Davinci resolve yanıt vermiyor

Dabory

Hectopat
Daha fazla  
Davinci resolve indirdim. Programı açıp bir proje açıyorum. En ufak bir kesme işleminde bile donup yanıt vermiyor hatası veriyor.

Sisteminiz yeterli değilse DaVinci Resolve kullanmaya çalıştığınızda donmalar yaşanır. Büyük ihtimalle sisteminiz yetersiz kalıyor.

BileşenlerMinimum gereksinimlerÖnerilen gereksinimler
CPUIntel Core i7 veya AMD Ryzen 7Intel Core i9 or AMD Ryzen 9
RAM16GB32GB+
GPU4GB VRAM8GB+ VRAM
Media StorageSSD veya RAIDSSD, Direct Attached RAID veya NAS RAID (10GbE)
Alternatif olarak Kdenlive kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Sisteminiz yeterli değilse DaVinci Resolve kullanmaya çalıştığınızda donmalar yaşanır. Büyük ihtimalle sisteminiz yetersiz kalıyor.
Hocam bende indireceğim sistemim Ryzen 5 2600, Msi Gaming X 1650S, Msi A320M-A PRO, 8x2 16 GB RAM 3200 MHz. Çalıştırır mı? Sıkıntı yaşar mıyım?

Çalıştırır mı? Sıkıntı yaşar mıyım?
Sistem özelliklerin DaVinci Resolve kullanmak için yeterli oduğunu görüyorum. Sisteminde çalışacaktır. Fakat akıcı bir şekilde çalışıp çalışmaması sistemine bağlıdır. Test edebilirsin.

Sistem özelliklerin DaVinci Resolve kullanmak için yeterli oduğunu görüyorum. Sisteminde çalışacaktır. Fakat akıcı bir şekilde çalışıp çalışmaması sistemine bağlıdır. Test edebilirsin.
Tamam hocam teşekkürler😁

BileşenlerMinimum gereksinimlerÖnerilen gereksinimler
CPUIntel Core i7 veya AMD Ryzen 7Intel Core i9 or AMD Ryzen 9
RAM16GB32GB+
GPU4GB VRAM8GB+ VRAM
Media StorageSSD veya RAIDSSD, Direct Attached RAID veya NAS RAID (10GbE)
Hocam minimum buysa boşver kdenlive bana karışık geliyor çok az şey var alternatif önerir misiniz?

Ücretsiz olarak video düzenleme programı kullanmak istiyorsan ve sisteminde rahat bir şekilde çalışmasını istiyorsan Kdenlive veya OpenShot kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı